PAŽINTINĖS - Kelionės-lėktuvu - Kroatija-Slovenija


 

 

Kroatija - Slovėnija ...tūkstantis metų prie Adrijos jūros
ZADARAS - TROGIRAS - DUBROVNIKAS - SPLITAS - ŠIBENIKAS - PLITVICOS NACIONALINIS PARKAS - PULA - ROVINIS - POREČAS - LIUBLIANA - BLEDAS

1 DIENA. Skrydis Vilnius- Rijeka (Krkas). Išvykstate Zadaro link. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje pakeliui į Zadarą.
2 DIENA. Pusryčiai. Išvykstate į Zadarą. Atvykus ekskursija po vieną seniausių Adrijos jūros pakrantės miestų, įsikūrusį Zadaro pusiasalyje, iki šiol išlikusį senąjį kvadratinį miesto gatvių išdėstymą. Ilgą laiką (net 400 m.) miestas priklausė Venecijos respublikai, todėl jo architektūroje gausu venecijietiško stiliaus statinių. Turtingą miesto istoriją atspindi romėnų forumo liekanos, ankstyvosios krikščionybės, gotikos ir renesanso bažnyčios, garsėjančios sakralinių reikmenų kolekcijomis iš sidabro ir aukso. Čia buvo atidaryta pirmoji valstybinė mokykla ir įsteigtas pirmasis universitetas Kroatijoje. Pagrindinė miesto įžymybė - ant senojo forumo griuvėsių IX a. pastatyta bizantinio stiliaus *bažnyčia, kuri XV a. pavadinta Šv. Donato vardu. Laisvu laiku siūlome pasikelti į *varpinę ir pasigrožėti miesto ir įlankos panorama. Važiuodami Adrijos jūros pakrante sustojate Trogire - mieste-muziejuje, įtrauktame į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tipiškas viduramžių Trogiro miestas, įsikūręs nedidelėje salelėje, žavi savo siauromis gatvelėmis ir akmeniniais namais. Laisvu laiku siūlome aplankyti miesto *katedrą ir *varpinę. Tęsiate kelionę į Neretvos upės deltos regioną (apie 90 km iki Dubrovniko). Daugybė upės užutekių ir kanalų įtakojo unikalios formos valtelių sukūrimą ir panaudojimą šiame regione. Kasmet vyksta šių ypatingų laivelių varžybos, kuriose dalyvauja komandos iš viso pasaulio. Neretvos regionas taip pat garsėja ir mandarinų plantacijomis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Neretvos deltos apylinkėse.
3 DIENA. Pusryčiai. Vykstate į Dubrovniką. Ekskursija po vieną gražiausių miestų Adrijos jūros pakrantėje. Dubrovnikas - tarsi iždas su daugybe kultūros ir istorijos lobių, aptvertas 2km ilgio *siena su gynybiniais bokštais (statytais nuo XI a. iki XVIIa.). Jau XV a. miestas turėjo 300 laivų ir daugybę prekybinių kolonijų (faktorijų). Jo laivai pasiekdavo Atlanto ir Indijos vandenynus, respublika palaikė prekybinius ryšius netgi su Afrikos valstybėmis. Laisvu laiku siūlome aplankyti *Rektoriaus rūmų muziejų, *pranciškonų vienuolyne esančią vieną iš trijų seniausių(XIV a.) Europos vaistinių, *katedros lobyną, * keltuvu pasikelti į apžvalgos aikštelę ir pasigrožėti nuostabia miesto panorama, pasivaikščioti pagrindine pėsčiųjų gatve, kurioje gausu kavinių, barų ir parduotuvėlių. Grįžtate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Neretvos deltos apylinkės
4 DIENA. Pusryčiai. Vykstate į Splitą. Ekskursija po nuostabų senamiestį, garsėjantį unikaliu III a. romėnų architektūros paminklu - imperatoriaus *Diokletiano rūmais. Tai rūmai, kurie buvo pastatyti imperatoriu kaip poilsio vila. Neaprėpiamas jos dydis daugelį amžių stebino istorikus ir keliautojus. Rūmus sudarė dešimtys įvairios paskirties statinių, tarp kurių dabar yra išlikusios rūmų sienos, vartai ir bokštai. Dabartinė miesto *katedra - buvęs imperatoriaus mauzoliejus, o dabartinė baptisterija - buvusi *Jupiterio šventykla. Iš *varpinės atsiveria nuostabūs Dalmatijos regiono miesto vaizdai. Išvykstate į Šibeniką, kuris kaip ir kiti Adrijos pakrantės miestai, - Venecijos respublikos palikuonis; jis dar vadinamas labiausiai akmenuotu Kroatijos miestu. Raitytos, netaisyklingos viduramžių laikų senamiesčio gatvelės, įspūdingos senovinių įtvirtinimų liekanos. Aplankote *Šv. Jokūbo katedrą, įtrauktą į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Katedroje puikiai dera gotikos ir renesanso elementai, kuriuos čia paliko Dalmatijos, Šiaurės Italijos ir Toskanos architektūros meistrai. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Trogiro/Šibeniko/Vodice apylinkėse.
5 DIENA. Pusryčiai. Ekskursija į *Plitvicos ežerų nacionalinį parką - vieną nuostabiausių gamtos sutvertų stebuklų Kroatijoje, saugomą UNESCO. Miškingame slėnyje yra 16 didelių ir mažų ežerų, kurie formavosi daugelį tūkstantmečių, kol atsirado juos jungiančios kaskados, kriokliai bei požeminiai vandens tuneliai. Bendras ežerų ilgis - 8 km. Aukščio skirtumas tarp aukščiausio ir žemiausio ežero - 133 metrai. Skaidriuose ežerų vandenyse veisiasi tingūs upėtakiai, kuriems patinka lydėti paežere vaikščiojančius poilsiautojus, tikintis gauti duonos trupinių. Parkas yra karstinėje vietovėje, kurioje daug įgriuvų ir olų. Važiuosite traukinuku, eisite pėsčiomis ežerų pakrantėmis bei plauksite laivu didžiausiu Kozjak (Ožiuko) ežeru. Išvykstate į Opatiją. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Opatijos rivjeroje.
6 DIENA. Pusryčiai. Laisvas laikas Opatijos rivjeroje arba siūlome **ekskursiją į Istrijos pusiasalį. Pateksite į raudono, pilko ir baltojo kalkakmenio kraštą. Iš čia buvo gabenamas baltasis kalkakmenis Venecijos pastatų statybai. Puloje nusikeliate į I -ąjį amžių. Apžiūrite Romos imperijos laikų amfiteatrą, statytą tuo pačiu metu, kaip ir Romos Koliziejus. Praeinate pro „Auksinius vartus“, statytus dar prieš Kristų. Būdamas prie šių vartų, Mikelandželas nusibraižė vynuogienojų eskizus, kuriuos panaudojo savo kūryboje; pamatote imperatoriaus Oktaviano šventyklą, kuri smarkiai nukentėjo Antrojo pasaulinio karo metu, bet amerikiečių skirtomis lėšomis buvo pilnai atstatyta. Važiuojant į Rovinį, kelias veda pro Limos kanalą, dar vadinamą „norvegišku fiordu“. Rovinis - mažas žvejų miestelis. Pasivaikštote siauromis gatvelėmis su itališko stiliaus namais. Užlipus į kalvą, kur stovi Šv. Eufemijos bažnyčia, atsiveria nuostabus reginys į jūrą. Bažnyčioje yra saugomas sarkofagas su Šv. Eufemijos palaikais, kuriuos, anot legendos, VIII a. jūra atplukdė į krantą. Vykstate į romėnų įkurtą Porečo miestą. Apžiūrite VI a. statytą Eufrazijaus baziliką (įtraukta į UNESCO saugomų architektūros paminklų sąrašą) su puikiai išsilaikiusiomis bizantinėmis mozaikomis. Tai seniausia triskliautė bažnyčia Vidurio Europoje. Grįžtate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
7 DIENA. Pusryčiai. Laisvas laikas Opatijos rivjeroje arba siūlome **ekskursiją į Slovėniją. Vykstate į kaimyninę šalį. Trumpa ekskursija po jaukią Slovėnijos sostinę Liublianą, apžiūrint Rotušę, XIII a. barokinę Šv. Mikalojaus katedrą, italų dailininko F. Robbos fontaną, simbolizuojantį tris upes - Savą, Krką ir Liublianicą. Vykstate į kalnų kurortą Bledą. Ledyninės kilmės Bledo ežerą šiltos srovės sušildo iki +24oC. *Laiveliu plaukiate į idilišką salelę ežero viduryje su maža Šv. Marijos bažnytėle arba aplankote *Bledo pilį, nuo kurios atsiveria nuostabūs ežero ir kalnų vaizdai. Grįžtate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
8 DIENA. Pusryčiai. Vykstate į Rijekos oro uostą Krko saloje. Skrydis Rijeka (Krkas)-Vilnius.
Kelionės metu autobusu nuvažiuojama apie 1500 km.
 
Kaina nuo 3199 Lt (asmeniui dviviečiame kambaryje)
Tikslių kelionės kainų klauskite kelionių agentūroje arba žiūrėkite www.novaturas.lt
 
Kelionių datos
2012 06 29 - 07 06
2012 07 20 - 07 27
 
Į kelionės kainą įskaičiuota
 • Skrydis Vilnius - Rijeka (Krkas) - Vilnius,
 • keleivio mokesčiai,
 • pažintinė kelionė autobusu su oro kondicionieriumi pagal nurodytą programą,
 • 7 nakvynės 2 - 3* viešbučiuose,
 • maitinimas: 7 pusryčiai, 7 vakarienės (esant ankstyvam išvykimui/vėlyvam atvykimui gali būti pateikiamas pusryčių paketas/šalta vakarienė),
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos.
 
Pastabos
 • (*) - mokami objektai ekskursijų metu. Turistas moka pats (apie 70 EUR už visus programoje (*) pažymėtus objektus).
 • (**) - siūlomos mokamos ekskursijos, į kurias vykstate susirinkus ne mažesnei nei 20 turistų grupei; turistas moka pats:
 • išvyka į Istrijos pusiasalį - apie 40 EUR,
 • išvyka į Slovėniją - apie 40 EUR (papildomai mokama už plaukimą laiveliu - apie 10 EUR).
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, siūlomų ekskursijų kainos, mokamų objektų skaičius ir kainos gali kisti.
 • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos - už papildomą mokestį.
 • Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, arbatpinigiai, pietūs, gėrimai vakarienių metu, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • Pasikeitus į kainą įskaičiuotų paslaugų kainoms, lito ir užsienio valiutų santykiui, kelionės kaina gali kisti.
 • Už priemoką galite pasirinkti poilsį Kroatijos kurortuose prieš ar po kelionės.
 
Užsisakykite naujienas el. paštu
 
Turite klausimų? 
Mielai atsakysime!
Audra Raudytė
+37061738751
info@kelionesis.lt