NOVATURAS - Žiemos kelionės - Gran Kanarija - NAUJIENA!

Kelionės į Kanarų salas, Ispaniją

Gran Kanarija
 
  

Kanarų salos - džiaugsmo salos

KELIONĖS Į GRAN KANARIJĄ PAIEŠKA

Apie Kanarų salas

Dosjė
Plotas – 7500 kv. km.
Gyventojų – 2,118 mln. (2012 metais)
Sostinė – Tenerifės - Santa Krusas arba Gran Kanarijos - Las Palmas (keičiasi kas ketverius metus).
Valiuta – euras
Kalba – ispanų (katalonų, galų arba baskų)
Religija – katalikų

Ką kalba istorija?
Sakoma, kad salų pavadinimas kildinamas iš lotyniško žodžio canis (liet. šuo), nes salose gyveno laukiniai šunys.
Pirmieji salas atrado senovės graikų ir romėnų jūrininkai.
1402-1405 m. prancūzų tyrinėtojas Žanas Betenkortas užėmė tris salas – Lanzarotą, Fuerteventurą ir Hiero. Bandė užimti ir Homeros salą, tačiau vietiniai gyventojai priešinosi beveik šimtą metų.
1495 m. ispanai galutinai užėmė Kanarų salas ir įtraukė jas į Kastilijos karalystę.
Saloms teko atlaikyti dar ne vieną ataką, kurių viena didžiausia – 1599 metais, kai olandų 74 laivų flotilė užpuolė salas su daug didesne armija, nei salose gyveno žmonių. Nepaisant sudegintų gyvenviečių, olandams nepavyko užimti salų.
Ilgai Kanarų salo būdavo paskutinė laivų sustojimo vieta atsargų papildymui prieš kelionę per Atlanto vandenyną.
Daugelis garsių keliautojų yra čia pabuvoję: 1519 m. – Magelanas; 1779 m. - Džeimsas Kukas; 1832 m. - Čarlzas Darvinas.
1983 m. Kanarų saloms suteikta autonomija.

Nacionalinė virtuvė
Gofio – senovės guančių, gyvenusių saloje dar iki kolonizavimo, virtuvės pagrindinis akcentas: miltai iš miežių ir kukurūzų. Iš jų verdama košė, jais tirštinami troškiniai ir kepama duona.
Sancochoto – troškinta žuvis su bulvėmis.
Potaje de berros – sriuba su vėžiais, kiaulienos šonkauliais, kukurūzų burbuolėmis, bulvėmis, pupelėmis ir kmynais.
Ropa vieja – daržovių troškinys su mėsa.
Puchero – troškinys iš chorizo dešros, pupelių, žirnių, bulvių, pagardintas šafranu.
Conejo al samorejo – patiekalas iš triušienos ir pomidorų.
Malvasia – aromatingas, saldus ir stiprus vynas iš Lanzarotės salos.
Rom miel – medaus romas.

Apgyvendinimo ypatumai
Viešbučių kategorija žymima žvaigždutėmis. Kategorija priklauso nuo viešbučio ar apartamentų vietos, teikiamų paslaugų kiekio ir kokybės, aptarnavimo lygio, nuo viešbučio kambarių dydžio bei jų įrangos.
Kanarų salose nėra viešbučių, turinčių privatų paplūdimį. Įėjimas į paplūdimius yra nemokamas, tačiau už gultus ir skėčius paplūdimiuose reikia mokėti papildomai. Viešbučio rankšluosčių į paplūdimį neštis neleidžiama, nebent už užstatą arba išsinuomavus.
Tenerifėje registruojantis viešbučiuose turistams gali tekti sumokėti užstatą už viešbučiuose teikiamas papildomas paslaugas (tarptautinius telefono skambučius, naudojimąsi baru, seifu ir pan.). Užstatas gali būti sumokėtas eurais arba kreditine kortele, kurioje bus užblokuota atitinkama pinigų suma.

Pravartu prisiminti
Darbo laikas. Valiutų keityklos: nuo 9:00 iki 14:00, šeštadieniais nuo 9:00 iki 12:00, sekmadienis – ne darbo diena. Bankai: pirmadienį-šeštadienį 8:30-14:00. Parduotuvės: 9:00-13:00 ir 16:30-20:00.
Arbatpinigiai. Kaip ir daugumoje pasaulio vietų, čia įprasta palikti arbatpinigių 10% nuo sumos restoranuose, kavinėse, taip pat – aptarnaujančiam viešbučio personalui.
Transportas. Į Kanarų salas galite patekti lėktuvu arba keltu. Lėktuvai skraido ir tarp salų, kuriuose yra oro uostai. Jei nėra – į salą galima patekti keltu arba greitaeigiu laivu. Keliai salose nuolat gerinami, tačiau kalnų keliukai siauri, tad važiuoti jais reikia itin atsargiai.
Apribojimai. Keliaujant po Europos Sąjungos šalis nėra apribojimų bagažui, jeigu daiktai skirti asmeniniam naudojimui, o ne perpardavimui. Prekės laikomos skirtomis asmeniniam naudojimui, jeigu turite ne daugiau kaip: 800 vnt. cigarečių, 400 vnt. cigarilių, 200 vnt. cigarų, 1 kg tabako, 10 l alkoholinių gėrimų, 20 l spirituoto vyno, 90 l vyno, iš kurio leidžiama iki 60 l putojančio vyno, 110 litrų alaus.
Lauktuvėms. Medaus romas Ron miel, vynas Malvasia, gurmaniškas padažas patiekalams, palmių medus.

Pajuskite Kanarų salas
Aplankykite Kanarų salas kovo mėnesį – tada čia žydi migdolai, kuriais nusėti beveik visi šlaitai.
Jei atvykote vasarį – pamatykite Gran Kanarijoje arba Tenerifėje vykstančius karnavalus.
Atsipalaiduokite. Kanarų salų gyventojai – neorganizuoti ir nepunktualūs, užtat niekur neskuba ir dėl nieko nesijaudina. Patys pradėkite pokalbį – daug sklandžiau eis sutarti su vietiniais. Šypsokitės ir žiūrėkite į viską optimistiškai – tada pajusite, koks yra tikrasis Kanarų salų gyvenimas.


Apie Gran Kanarijos salą


  

Gran Kanarija - visas pasaulis vienoje saloje!

Tai sala, į kurią Kūrėjo fantazija sudėjo viską, ko gali geisti poilsio ištroškęs svečias: akimi neaprėpiamus smėlio paplūdimius, draugiškus ir gyvybe pulsuojančius pakrantės kurortus, baltomis sienomis nuo karštos saulės besiginančius kaimelius vaizdinguose kalnuose. Čia, pasislėpus tarp Europos ir Afrikos bei užmiršus laiko tėkmę, ištisus metus galima mėgautis nesibaigiančia vasara.
Gran Kanarija – trečioji pagal dydį ir viena iš populiariausių Kanarų salų. Salos sostinė – Las Palmasas. Gran Kanarija dažnai vadinama Mažuoju kontinentu – nedideliame 1560 kv. km plote telpa smėlio paplūdimiai ir dykumą primenančios kopos, tropiniai miškai ir pušynai, lygumos, kanjonai ir kalnai. Per patį vidurį Gran Kanariją perpus dalina La Kumbre kalnų grandinė, kurios aukščiausia viršūnė – Piko de Las Nieves, iškilusi 1949 m virš jūros lygio. Itin garsus yra Roke Noblo (rūko uola) plokščiakalnis su pakraštyje esančiu ištisu vieninteliu lavos monolitu. Iš šios vietos matyti visa sala ir netgi Teidės ugnikalnis, esantis gretimoje Tenerifės saloje. Gran Kanarijos kraštovaizdis be galo įvairus: pietinė pakrantė apaugusi kaktusais bei sausą klimatą mėgstančiais augalais, šiaurinėje dalyje vyrauja tropikų augalija, centrinė dalis – senų užgesusių ugnikalnių krateriai ir pušynų miškai, o vakarinėje salos dalyje – neįveikiamos uolos ir mažai apgyvendinta teritorija. Nulijus lietui, susidaro daug įspūdingų krioklių, o uolos nusidažo įvairiomis spalvomis. Visa sala - tai nesibaigiantys didesni ar mažesni tarpekliai. Todėl, norint aplankyti šiaurinę salos dalį reikia važiuoti aukštais ir vingiuotais tiltais, nutiestais per tarpeklius.
Gran Kanarija – viena iš patraukliausių kurortinių zonų, mėgstama dėl puikių šviesaus smėlio paplūdimių, didelio vandens sporto rūšių pasirinkimo, aktyvaus naktinio gyvenimo ir laisvalaikio parkų gausos. Visa tai labiau išvystyta pietinėje salos dalyje, kur ir įsikūrę populiariausi kurortai. Salos šiaurinė dalis labiau orientuota į verslą ir pramonę – čia yra kosmopolitiškoji salos sostinė Las Palmasas bei didžiausias Kanarų salose Puerto de la Luz uostas.
1891 metais buvo įrengta pirmoji golfo aikštelė ne tik Gran Kanarijos saloje, bet ir visoje Ispanijoje. Visi pirmojo golfo klubo Golf Clubs Spaniens (dabar – Real Club de Golf de Las Palmas) nariai buvo anglai, padarę didžiulę įtaką turizmo infrastruktūros vystymuisi Kanarų salose.
Idealios klimato sąlygos golfo žaidėjams suteikia galimybę užsiimti mėgstamu sportu beveik visus metus.
Gran Kanarija - puiki vieta vandens sporto mėgėjams. Esant palankioms oro sąlygoms, Atlanto vandenyno bangos kai kuriuose paplūdimiuose siekia iki 5 m aukščio. Čia galima išbandyti įvairias vandens sporto rūšis: banglentes, burlentes bei jėgos aitvarus. Pradedantiesiems yra sukurtos idealios sąlygos mokytis pagrindų, o profesionalams – tobulinti įgūdžius. 

Vardas:
El. paštas:
Telefonas:
Jūsų užklausimas:
 
 
 
Užsisakykite naujienas el. paštu