Turite klausimų? 
Mielai atsakysime!
Audra Raudytė
+37061738751
info@kelionesis.lt

NOVATURAS - Žiemos kelionės - Tenerifė

Kelionės i Kanarų salas, Ispanija

... Tenerifė ... 
Kanarų salos – džiaugsmo salos

KELIONĖS Į TENERIFĘ PAIEŠKA

Apie Kanarų salasDosjė
Plotas – 7500 kv. km.
Gyventojų – 2,118 mln. (2012 metais)
Sostinė – Tenerifės - Santa Krusas arba Gran Kanarijos - Las Palmas (keičiasi kas ketverius metus).
Valiuta – euras
Kalba – ispanų (katalonų, galų arba baskų)
Religija – katalikų

Ką kalba istorija?

Sakoma, kad salų pavadinimas kildinamas iš lotyniško žodžio canis (liet. šuo), nes salose gyveno laukiniai šunys.
Pirmieji salas atrado senovės graikų ir romėnų jūrininkai.
1402-1405 m. prancūzų tyrinėtojas Žanas Betenkortas užėmė tris salas – Lanzarotą, Fuerteventurą ir Hiero. Bandė užimti ir Homeros salą, tačiau vietiniai gyventojai priešinosi beveik šimtą metų.
1495 m. ispanai galutinai užėmė Kanarų salas ir įtraukė jas į Kastilijos karalystę.
Saloms teko atlaikyti dar ne vieną ataką, kurių viena didžiausia – 1599 metais, kai olandų 74 laivų flotilė užpuolė salas su daug didesne armija, nei salose gyveno žmonių. Nepaisant sudegintų gyvenviečių, olandams nepavyko užimti salų.
Ilgai Kanarų salo būdavo paskutinė laivų sustojimo vieta atsargų papildymui prieš kelionę per Atlanto vandenyną.
Daugelis garsių keliautojų yra čia pabuvoję: 1519 m. – Magelanas; 1779 m. - Džeimsas Kukas; 1832 m. - Čarlzas Darvinas.
1983 m. Kanarų saloms suteikta autonomija.

Nacionalinė virtuvė

Gofio – senovės guančių, gyvenusių saloje dar iki kolonizavimo, virtuvės pagrindinis akcentas: miltai iš miežių ir kukurūzų. Iš jų verdama košė, jais tirštinami troškiniai ir kepama duona.
Sancochoto – troškinta žuvis su bulvėmis.
Potaje de berros – sriuba su vėžiais, kiaulienos šonkauliais, kukurūzų burbuolėmis, bulvėmis, pupelėmis ir kmynais.
Ropa vieja – daržovių troškinys su mėsa.
Puchero – troškinys iš chorizo dešros, pupelių, žirnių, bulvių, pagardintas šafranu.
Conejo al samorejo – patiekalas iš triušienos ir pomidorų.
Malvasia – aromatingas, saldus ir stiprus vynas iš Lanzarotės salos.
Rom miel – medaus romas.

Apgyvendinimo ypatumai

Viešbučių kategorija žymima žvaigždutėmis. Kategorija priklauso nuo viešbučio ar apartamentų vietos, teikiamų paslaugų kiekio ir kokybės, aptarnavimo lygio, nuo viešbučio kambarių dydžio bei jų įrangos.
Kanarų salose nėra viešbučių, turinčių privatų paplūdimį. Įėjimas į paplūdimius yra nemokamas, tačiau už gultus ir skėčius paplūdimiuose reikia mokėti papildomai. Viešbučio rankšluosčių į paplūdimį neštis neleidžiama, nebent už užstatą arba išsinuomavus.
Tenerifėje registruojantis viešbučiuose turistams gali tekti sumokėti užstatą už viešbučiuose teikiamas papildomas paslaugas (tarptautinius telefono skambučius, naudojimąsi baru, seifu ir pan.). Užstatas gali būti sumokėtas eurais arba kreditine kortele, kurioje bus užblokuota atitinkama pinigų suma.

Pravartu prisiminti

Darbo laikas. Valiutų keityklos: nuo 9:00 iki 14:00, šeštadieniais nuo 9:00 iki 12:00, sekmadienis – ne darbo diena. Bankai: pirmadienį-šeštadienį 8:30-14:00. Parduotuvės: 9:00-13:00 ir 16:30-20:00.
Arbatpinigiai. Kaip ir daugumoje pasaulio vietų, čia įprasta palikti arbatpinigių 10% nuo sumos restoranuose, kavinėse, taip pat – aptarnaujančiam viešbučio personalui.
Transportas. Į Kanarų salas galite patekti lėktuvu arba keltu. Lėktuvai skraido ir tarp salų, kuriuose yra oro uostai. Jei nėra – į salą galima patekti keltu arba greitaeigiu laivu. Keliai salose nuolat gerinami, tačiau kalnų keliukai siauri, tad važiuoti jais reikia itin atsargiai.
Apribojimai. Keliaujant po Europos Sąjungos šalis nėra apribojimų bagažui, jeigu daiktai skirti asmeniniam naudojimui, o ne perpardavimui. Prekės laikomos skirtomis asmeniniam naudojimui, jeigu turite ne daugiau kaip: 800 vnt. cigarečių, 400 vnt. cigarilių, 200 vnt. cigarų, 1 kg tabako, 10 l alkoholinių gėrimų, 20 l spirituoto vyno, 90 l vyno, iš kurio leidžiama iki 60 l putojančio vyno, 110 litrų alaus.
Lauktuvėms. Medaus romas Ron miel, vynas Malvasia, gurmaniškas padažas patiekalams, palmių medus.

Pajuskite Kanarų salas

Aplankykite Kanarų salas kovo mėnesį – tada čia žydi migdolai, kuriais nusėti beveik visi šlaitai.
Jei atvykote vasarį – pamatykite Gran Kanarijoje arba Tenerifėje vykstančius karnavalus.
Atsipalaiduokite. Kanarų salų gyventojai – neorganizuoti ir nepunktualūs, užtat niekur neskuba ir dėl nieko nesijaudina. Patys pradėkite pokalbį – daug sklandžiau eis sutarti su vietiniais. Šypsokitės ir žiūrėkite į viską optimistiškai – tada pajusite, koks yra tikrasis Kanarų salų gyvenimas.
 


Apie Tenerifės salą
 Tenerifė – atostogos tarp žemės ir dangaus

Prieš milijonus metų, netoli Afrikos krantų iš Atlanto gelmių išniro aštriabriaunės uolos ir kalnai, kurios suformavo Kanarų salas. Viena iš jų – Tenerifė. Kanarų salos priklauso Ispanijai, nors jos nuo Madrido nutolusios beveik tiek pat, kiek ir Lietuva.
Egzotiškas, svetimą planetą primenantis salos peizažas mirga smengančiais į vandenyną juodais vulkaniniais krantais ir smėlio paplūdimiais, kuriuose gimsta pats gražiausias įdegis. Romantikos ieškotojai gali klaidžioti tarp bananų plantacijų, apirusių kolonijinių vilų ir kalkėmis baltintų kaimelių, o linksmybių mėgėjai gali kasnakt pasinerti į klubų ir diskotekų maratoną.
Tenerifė – didžiausia Kanarų salyno sala, kurioje gyvena 908,555 žmonių (2011 metais). Salos sostinė – Tenerifės Santa Krusas. Tenerifė dažnai vadinama Amžinojo pavasario sala. Švelnus ir šiltas klimatas visus metus vilioja poilsiautojus į salą iš viso pasaulio. Pirmųjų salos gyventojų guančų kalba Tenerifė reiškia „snieguotą kalną“. Tai duoklė nuostabiausiam salos gamtos kūriniui – Teidės ugnikalniui, stūksančiam salos centre. Šis ugnikalnis – ne tik aukščiausia Ispanijos viršūnė, bet ir aukščiausias kalnas Atlanto vandenyne. Nuolat turistų lankoma viršūnė dalija salą į dvi klimato zonas – drėgną su gausia augalija šiaurėje ir saulėtą bei sausą pietvakariuose. Pietinėje salos dalyje šilčiau, todėl čia įsikūrę didieji kurortai, kuriuose turistai gali pasinaudoti visais salos privalumais: unikaliu ugnikalnių peizažu, vandens ir sausumos sportu, neįprastais vulkaninės kilmės smėlio paplūdimiais. Tenerifė garsėja savo karnavalu, kuris dažniausiai rengiamas vasario mėnesį ir tęsiasi iki kovo vidurio. Tai – pati populiariausia šventė Kanarų salose, jungianti Venecijos karnavalo puošnumą bei Brazilijos karnavalo aistringumą. Karnavalo iškilmėse, trunkančiose visą mėnesį, dalyvauja tiek suaugę, tiek mažieji salyno gyventojai. Prasidėjus iškilmėms, salos miestų gatvės ir aikštės pasipuošia šventiniais atributais ir prisipildo nesulaikomų linksmybių, kurios nepalieka nuošalyje nė vieno iš dalyvių.
Tenerifė – ideali vieta mėgstantiems golfą. Švelnus Tenerifės klimatas, kai žiemą ir vasarą vidutinė temperatūra neviršija 23–25 laipsnių, iš viso pasaulio pritraukia šio sporto profesionalus ir mėgėjus. Golfo aikštelių rasite ir pietinėje, ir šiaurinėje salos dalyse, o daugelis aukščiausios kategorijos viešbučių siūlo visas paslaugas, reikalingas golfo žaidėjams. Kiekvienas metais Tenerifėje rengiami svarbūs tarptautinio lygio turnyrai.
Vienas populiariausių užsiėmimų Kanarų salose – burlenčių sportas, čia vadinamas „funboard“. Pačios geriausios sąlygos burlentininkams sukurtos Tenerifės pietuose, El Medano miestelyje. Čia yra ir burlenčių sporto mokykla. Į šį nedidelį žvejų kaimelį suvažiuoja burlenčių entuziastai iš visos Europos. Stiprūs šiaurės rytų vėjai šiaurinėje įlankoje vilioja profesionalius burlentininkus, o pietinė įlanka tinkamesnė vidutinio lygio entuziastams.


Vardas:
El. paštas:
Telefonas:
Jūsų užklausimas:
 
 
 
Užsisakykite naujienas el. paštu