Turite klausimų? 
Mielai atsakysime!
Audra Raudytė
+37061738751
info@kelionesis.lt

NOVATURAS - Žiemos kelionės - Tailandas

Kelionės i Tailandą

... Bankokas ...Tailandas – tūkstančio šypsenų šalis

KELIONĖS Į TAILANDA PAIEŠKA
Apie TailandąDosjė
Plotas – 513 115 kv. km.
Gyventojų – 69,5 mln. (2012 m.).
Sostinė – Bankokas
Valiuta – Tailando batai ir satangai (smulkesnieji pinigai)
Kalba – tajų
Religija – dominuoja budizmas, dauguma likusiųjų – musulmonai
Ką kalba istorija?
Pirmosios bendruomenės Tailando teritorijoje įsikūrė IV tūkst. pr. Kr.
Maždaug 9 amžiuje dabartinę Tailando teritoriją užėmė pietryčių Azijoje bene galingiausia Khmerų imperija, su sostine Bakoke.
Tajai čia apsigyveno VI–VII a Sukhotajus laikomas tikrąja karalyste, padėjusia pagrindus moderniam Tailando vystymuisi.
Imperializmo laikais Tailandas išliko vienintele nekolonizuota šalimi.
1782 metais Tailande prasidėjo Čakri („Chakri“) dinastijos valdymas, o karališkoji sostinė buvo perkelta į Bankoką.
1932 metais Tailande įvyko demokratinė revoliucija, tačiau po jos šalyje buvo įvestas karinis valdymas.
1997 Tailandas priėmė naują konstituciją, užtikrinusią civilinį valdymą ir monarchijos išsaugojimą.
Nacionalinė virtuvė
„Phat thai“ – kepti ryžių makaronai su daržovėmis, mėsa, žuvimi arba jūros gėrybėmis
„Khao soi“ – traškūs makaronai švelnioje vištienos kario sriuboje
„Chim chum“ – špižiniame puode troškintos daržovės, mėsa arba žuvis su žolelių, pavyzdžiui, laimo lapų, sultiniu
„Kaeng“ – aromatingas karis su daržovėmis ir mėsa, rekomenduojama paragauti žaliojo kario
„Tom kha kai“ – švelni vištienos, mėlynojo imbiero ir kokosų pieno sriuba
„Kung yang“ – ant grilio keptos didžiosios krevetės, dažniausiai patiekiamos su aštriu padažu
„Dorianas – nemaloniai kvepiantis, tačiau visų žmogui reikalingų vitaminų turintis vaisius
Apgyvendinimo ypatumai
Tailando turizmo ministerija klasifikuoja viešbučius, vertindama juos žvaigždutėmis. Šis kategorizavimas nėra privalomas – tik nedidelė viešbučių dalis Tailande turi oficialų įvertinimą – kategoriją, patvirtintą turizmo ministerijos. Tailando viešbučių pasiūla labai įvairi. Nuo kuklių vėjo perpučiamų trobelių paplūdimyje iki aukščiausio lygio viešbučių populiariausiose turistinėse zonose. Viešbučių architektūra, teritorija ir paslaugų gausa skiriasi nuo to, kuriame kurorte jie įsikūrę. Patajoje ir Bankoke – tai dažniausiai daugiaaukščiai pastatai, neturintys erdvios teritorijos, tačiau iš viršutinių aukštų atsiveria kvapą gniaužianti panorama.
Visai kitokia viešbučių specifika Tailando salose. Pukete dominuoja nedidelio aukščio viešbučiai, įranga ir interjero dizainu artimi europiniams standartams. Jų teritorijos jaukios, išpuoselėtos, skendinčios žalumoje ir gėlėse.
Kai kuriuose viešbučiuose, apartamentuose ar studijose gali būti prašoma palikti tam tikro nustatyto dydžio užstatą (kreditine kortele arba grynaisiais pinigais, priklausomai nuo viešbučio politikos), kuris grąžinamas išvykimo dieną, jei nėra padaryta žalos viešbučio, apartamentų ar studijos inventoriui.
Pravartu prisiminti
Darbo laikas. Tailandas garsėja savo ilgomis darbo valandomis, kai kurios įstaigos dirba ir pusę dienos šeštadieniais. Valstybinių švenčių dienomis nedirbama. Pirmąją balandžio mėnesio pusę valstybinės šventės ypač dažnos – čia minimi Naujieji metai ir kitos šventės. Bankai dirba nuo 8.30 val. 16.30 val., poilsio dienos – šeštadieniai, sekmadieniai ir švenčių dienos. Valiutos keityklos dažniausiai atidarytos nuo 9 val. ryto iki 22 val. vakaro kiekvieną dieną. Tačiau geriausia pinigus išsikeisti bankomatuose – juos galima rasti daugelyje vietų. Dauguma viešbučių ir restoranų priima kreditines korteles.
Arbatpinigiai. Tailandiečiai dažniausiai nesitiki arbatpinigių ir sąžiningai atiduoda grąžą. Viešbučių ar kituose turistų mėgstamuose restoranuose paprastai arbatpinigiai (10 proc.) jau būna įtraukti į sąskaitą.
Transportas. Transporto sistema Tailande gana chaotiška, tad prieš keliaujant reikia nusiteikti nuotykiams. Norintieji pamatyti daugiau gali keliauti autobusu ar traukiniu, vandens transportu. Miestuose, tokiuose kaip Bankokas, verta išbandyti triračius taksi „tuk-tuk“. Kartu verta išbandyti ir derėjimosi meną dėl kelionės kainos.
Apribojimai. Tailandiečiai labai gerbia ir myli savo karališkąją šeimą, todėl patartina neatsiliepti blogai apie monarchiją. Didelis įžeidimas tailandiečiams – banknoto, ant kurio pavaizduotas karalius, sunaikinimas.
Lauktuvėms. Tailandiečiai itin didžiuojasi savo spalvingais dirbiniais: budos statulėlės, pinti dirbiniai, medžio drožiniai (drambliukai – lyg Tailando simbolis), šilko drabužiai, dramblių tapyti paveikslai, užpiltos gyvatės buteliukuose, rankomis tapytos vėduoklės, skėčiai.
Pajuskite Tailandą
Apsilankykite vietiniame turguje ir paragaukite čia pat gaminamų patiekalų. Plačiai atmerkite akis ir pasikliaukite savo uosle – tegu ji suranda įmantriausią Tailando skonį.
Išbandykite tailandietišką masažą, kuris ne tik atpalaiduoja kūną, bet turi ir gydomųjų galių.
Pasilepinkite neįtikėtino baltumo Tailando paplūdimiais vienoje iš Tailandui priklausančių salų.
Nepraleiskite progos pasisemti nepakartojamų įspūdžių kelionėje į džiungles ant dramblio nugaros.
Aplankykite budistų šventyklą. Apsisiauskite nuo pečių iki kelių ir pasinerkite į ramybės meditaciją.
 


Apie regioną


BankokasBankokas – angelų miestas

Tailande vidutinis šypsenų skaičius viename kvadratiniame metre yra unikalus. Nuo pirmųjų žingsnių šioje žemėje susidaro įspūdis, kad jos gyventojai viskuo patenkinti: saule virš galvos ir tropine liūtimi, sėkme ir nesėkme, visais aplinkiniais ir patys savimi. Šypsena – tai nacionalinės filosofijos sanuk išraiška, reiškianti – „gyvenk džiaugdamasis”. Tajai pasitenkinimo ieško ir darbe, ir poilsyje, o juos priversti daryti tai, kas prieštarauja jų prigimčiai, – praktiškai neįmanoma. Toks požiūris į gyvenimą nuo seno vadinamas „Siamo liga“, kuria, beje, labai lengvai užsikrečia ir Tailandą aplankę europiečiai.
Tailandas viso pasaulio turistų simpatijas ir populiarumą pelnė vaizdingų paplūdimių, minkšto tropinio klimato ir gyventojų svetingumo dėka. Bankokas – pagrindiniai vartai į šalį, viena egzotiškiausių Rytų sostinių. Tai visiškai kitas – skurdo ir prabangos, šėlstančio naktinio gyvenimo ir nenurimstančios prekybos pasaulis. Šalia modernių dangoraižių glaudžiasi skurdūs gyvenamieji kvartalai, miesto panoramą paįvairina didingos, auksu spindinčios šventyklos ir dar 140 sostinę raižančių kanalų. Bankokui niekas nelieka abejingas – arba įsimyli, arba neapkenčia.
Didingas ir užburiantis miestas, tai atskleidžia net jo pavadinimas – tikrasis Bankoko vardas yra ilgiausias pasaulyje: „Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit“ (liet. „Angelų miestas, didysis miestas, amžinasis brangakmenių miestas, neįveikiamas Dievo Indros miestas, pasaulio sostinė, apdovanota devyniais brangakmeniais, laimingasis miestas, turintis nuostabius karaliaus rūmus, primenančius reinkarnuojančio Dievo buveinę danguje, miestas, kurį suteikė Indra ir pastatė Višnukarmas“).
Bankokas formaliai skirstomas į penkiasdešimt rajonų (khet). Administracinis suskirstymas tiksliai neatspindi realaus miesto veido – Bankoko vers¬lo ir gyvenamieji rajonai nuolat plečiasi, auga priemiesčiai. Pagrindinė miesto dalis, nebeturėdama kur plėstis, auga viršun – mieste priskaičiuojama apie tūkstantį dangoraižių.
Sutemus prasideda Bankoko naktinis gyvenimas. Šis miestas niekada nemiega. Visą parą veikia parduotuvėlės, tradicinio tajų masažo salonai. Naktį veikia daugybė kavinių, karaokės barų, naktinių klubų, diskotekų, „go-go” barų.
Bankokas taip pat yra pagrindinis Tailando upių ir jūrų uostas bei šalies verslo centras. Nepaisant to, čia vis dar esama rajonų, kuriuose gyvenimas vyksta taip, kaip vyko prieš penkiasdešimt metų bet kuriame iš Tailando kaimų.
Centriniuose, greta vienas kito esančiuose Pra Nakono („Phra Nakhon“) ir Dusito („Dusit“) rajonuose yra daug populiariausių turistų lankomų vietų. Šiuose rajonuose nėra dangoraižių – stengiamasi išsaugoti autentišką miesto vaizdą ir didžiulę istorinę vertę turinčius pastatus. Vienas tokių – Didžiųjų karalių rūmų kompleksas. Tai vienas įspūdingiausių karališkųjų dvarų pavyzdžių, stebinantis nepaprastai gausia puošyba – auksu, brangakmeniais, dievybių figūromis. Didžiųjų karalių rūmų komplekse yra viena svarbiausių Tailando šventyklų – Smaragdinio Budos šventykla. Netoli ir garsioji Vat Po („Wat Pho“) – Gulinčio Budos šventykla.
Bankoko daugiaaukščių džiunglėse yra ir žaliuojančių oazių. Lumfinio („Lumphini“) (Centrinį) parką mielai lanko miesto svečiai ir vietiniai gyventojai.
Sutemus prasideda Bankoko naktinis gyvenimas. Šis miestas niekada nemiega. Visą parą veikia parduotuvėlės, tradicinio tajų masažo salonai. Naktį veikia daugybė kavinių, karaokės barų, naktinių klubų, diskotekų, vadinamųjų „go-go“ barų.


Vardas:
El. paštas:
Telefonas:
Jūsų užklausimas:
 
 
 
Užsisakykite naujienas el. paštu