NOVATURAS - Vasaros kelionės - Tunisas - NAUJIENA!

TUNISAS

... Enfida ... 
TUNISAS – Sacharos platybių dvelksmas milžiniškų akyvmedžių sode

KELIONĖS Į TUNISĄ PAIEŠKA

Apie TunisąDosjė
Plotas – 163 610 kv. km
Gyventojų skaičius – 10,77 mln. (2012 m.)
Sostinė – Tunisas
Valiuta – Tuniso dinaras
Kalba – arabų
Religija – 98 proc. šalies gyventojų išpažįsta islamą, 1 proc. – krikščionybę, 1 proc. – judaizmą ir kitas religijas
Ką kalba istorija?
Per visą istoriją Tunisas buvo gana glaudžiai susijęs su Europa.
Tuniso pakrantėse finikiečiai išsilaipino XII a. pr. Kr. Būtent jie į Tunisą atvežė pirmąjį alyvmedį. Iš čia šis medis išplito po visą Šiaurės Afriką ir Ispaniją.
IV a. pr. Kr. Tunisas buvo Kartaginos – didžiulės pirklių imperijos – centras, vėliau tapo Romos imperijos dalimi.
VII a. Tunisą užėmė musulmonai arabai, o XIX a. – prancūzai.
1956 m. jis tapo nepriklausomas. Tuometis prezidentas Habibas Burgiba įkūrė vienpartinę valstybę ir valdė 31 metus.
Nacionalinė virtuvė
Tunisiečių virtuvei didelę įtaką turėjo Prancūzijos, Italijos ir Ispanijos maisto ruošimo tradicijos, todėl ji artima rafinuotu skoniu pasižyminčiai prancūzų virtuvei.
Charisas – tai aštri pasta, pagaminta iš raudonųjų pipirų, alyvų aliejaus, petražolių, česnakų ir kmynų.
Kuskusas – tradicinis arabiškas patiekalas, gaminamas iš kvietinių kruopų.
Brikai – aliejuje kepti pyragėliai su kiaušiniais, tunais arba daržovėmis.
Tadžinas – omletas su mėsa, sūriu ir pipirais.
Tradicinis gėrimas – arbata su mėtomis, kedrų riešutais arba migdolais.
Apgyvendinimo ypatumai
Viešbučių klasifikacija Tunise kitokia nei Europoje, t. y. jie truputį žemesnės kategorijos, palyginti su Europoje galiojančiais standartais. Tuniso viešbučių nereikėtų lyginti su Europos, Turkijos ar Egipto. Dažnai jie yra senos statybos, tik iš dalies renovuoti. Pastaraisiais metais šalyje vis daugiau ir dažniau investuojama į viešbučių renovaciją, statybas. Dauguma šios šalies viešbučių įsikūrę šalia plataus smėlio paplūdimių. Čia itin populiarūs sveikatingumo ir jūros terapijos centrai, kurie įrengti arba pačiuose viešbučiuose, arba netoli jų. Viešbučių teritorijos dažniausiai gausiai apželdintos. Yra kompleksų, kai 2–3 viešbučiai dalijasi bendra erdvia teritorija ir siūlo įvairias paslaugas bei pramogas. Oro kondicionieriai viešbučių kambariuose dažniausiai yra centriniai, jie veikia periodiškai, administracijos nustatytomis valandomis. Šie įrenginiai dažniausiai veikia nuo birželio iki rugsėjo.
Pravartu prisiminti
Darbo laikas.Valstybinės parduotuvės dirba nuo 9–10 val. iki 18.30–19 val. Privačios parduotuvės – iki 22–23 val. Kai kuriose numatyta pietų pertrauka.
Bankai karštuoju metų laiku ir per ramadaną veikia 8–12 val., o vėsiuoju metų laiku 9–17 val.
Arbatpinigiai. Nuo 1 iki 2 dinarų arbatpinigių paliekama viešbučio lagaminų nešikams, kambarinėms ir kitiems paslaugų teikėjams. Pagal tradiciją restoranų padavėjams paliekama 5–10 proc. sąskaitos sumos (priklausomai nuo aptarnavimo kokybės).
Transportas.Geltonos spalvos taksi automobiliai važinėja mieste. Visi automobiliai su skaitikliais, tačiau dėl kainos su vairuotoju geriausia tartis iš anksto. Baltos spalvos mikroautobusai su juodomis juostomis („Luaž“) kursuoja tarp miestų nustatytais maršrutais. Tai patogi susisiekimo priemonė. Dėl kelionės kainos reikia tartis su vairuotoju iš anksto. Kelionė kurorte kainuoja apie 1 dinarą. Nepraleiskite progos pasivažinėti vietiniais tuktukais – tai nebrangus transportas. Tarpmiestiniais autobusais galima nuvykti į daugelį šalies vietų. Bilietą galite įsigyti iš vairuotojo.
Apribojimai.Į Tunisą draudžiama įvežti daugiau nei 1 litrą stipriųjų alkoholinių gėrimų, 2 litrus vyno, 400 vienetų cigarečių, 1 buteliuką parfumerijos gaminių. Keisdami ar išgrynindami valiutą, būtinai išsaugokite valiutos keitimo čekį. Pagal Tuniso įstatymus vietos valiutos negalima išvežti iš šalies, todėl dinarai keičiami oro uosto valiutos keitykloje pateikus čekį.
Lankantis muziejuose, musulmonų maldos namuose ar kitose panašiose vietose, ypač moterims, rekomenduojama rengtis rankas, kojas, krūtinę dengiančius drabužius.
Lauktuvėms. Arabų nacionaliniu turtu laikoma vandens pypkė (kaljanas). Fatimos ranka – populiarus talismanas, nubaidantis blogąsias jėgas. Dykumų rožė – suakmenėjęs smėlis, primenantis rožės žiedlapį. Taip pat keramikos dirbiniai, rankų darbo kilimai, odos dirbiniai, avikailiai, sidabro papuošalai, kvapnūs rytietiški prieskoniai, ypač šafranas.
Pajuskite Tunisą
Aplankykite miestų medinas – centrus, senamiesčius su siauromis gatvelėmis,viliojančius turgaus kvapais, egzotiškų suvenyrų gausa, spalvomis ir įvairove. Vietos kavinukėse parūkykite vandens pypkę.
Pasiderėkite, į derybas žiūrėdami kaip į žaidimą, kurio pagrindinė taisyklė – nerodyti per didelio susidomėjimo.
Pasimėgaukite sveikatingumo procedūromis jūros terapijos centruose.
Pajuskite tikrą Afrikos smėlėtųjų platybių dvelksmą Sacharos dykumoje.
 


Apie regioną
Tunisas – šalis, kur pajusite arabų ir prancūzų kultūros ypatumus. Kartais jausitės esantys Europoje, o kartais susidursite su arabiškų šalių specifika: į akis gali kristi už prabangių viešbučių teritorijų besimėtančios šiukšlės ar neprognozuojamas vietos gyventojų vairavimo stilius. Nepaisant kai kurių europiečiams neįprastų dalykų, šalyje žavi ir užburia lėtas gyvenimo tempas ir mokėjimas džiaugtis gyvenimu. Iš Tuniso galite parsivežti ir kasdieniame gyvenime pritaikyti puikų posakį: „Greičiau negu greitai nieko nepadarysi.“

Jeigu į Tunisą atskrisite dieną, jis jums gali pasirodyti kaip milžiniškas sodas, nuklotas neaprėpiamų alyvmedžių giraičių lopinėlių, toli už horizonto nusitęsiančių vynuogynų eilių ir tarp jų vinguriuojančių kelių kelelių. Toks vaizdas pribloškia, nes nesitikėjai dykumų krašte pamatyti sodrios žalumos. Tunisas – ne vien žaluma, bet ir švelni saulė, lengvas nuo jūros pučiantis brizas, baltas paplūdimių smėlis, egzotiški pasivažinėjimai visureigiais ar jodinėjimas kupranugariais po Sacharą, paslaptimi dvelkiantys senoviniai miestai, arabiško turgaus egzotika. Tai ne vienintelės įdomybės ir malonumai, kurie Jūsų laukia Tunise.
Atostogos Šiaurės Afrikoje – tikra afrikietiška egzotika ir arabiškas svetingumas. Keliaujant po Tunisą galima apsilankyti stepėje, kalnuose, prie spalvomis stebinančio druskos ežero ir, žinoma, – didžiausioje pasaulio dykumoje Sacharoje. Čia pamatysite ir daugiau tik Šiaurės Afrikai būdingų kontrastų: ištaigingą metų automobilį šalia asilu kinkyto karučio, tarp piemenų palapinių šviečiančias neonines kompiuterių gamintojų reklamas ir palydovinės televizijos antenas. Tunisas – antra šalis pasaulyje po Prancūzijos pagal esamų sveikatingumo centrų skaičių. Šie centrai atitinka tarptautinius standartus. Gydymo kokybė niekuo nenusileidžia Prancūzijos sveikatingumo centrų. Visi Tuniso jūros terapijos centrai įsikūrę ant jūros kranto, todėl po įvairių gydomųjų procedūrų likusią dienos dalį galima skirti saulės vonioms tiesiog čia pat esančiame paplūdimyje. Talaso terapija (angl. Thalassoterapy), išvertus iš senovės graikų kalbos, reiškia „gydymas jūra“. Šiuolaikinė jūros terapija – tai žmogaus gydymas, sveikatingumo procedūros naudojant jūros vandenį, purvo vonios, gydomieji masažai. Šios terapijos tikslas – sugrąžinti žmogaus fizines jėgas ir gyvenimo džiaugsmą. Taip pat tai kova su organizmo senėjimu ir kai kuriomis ligomis (įvairiomis kaulų ir sąnarių ligomis, artroze, reumatu, raumenų skausmais ir kt.). Atostogos Tunise – tai geri ištaigingi viešbučiai, poilsiui su vaikais pritaikytos sąlygos, kokybiškos golfo aikštelės, vandens pramogos paplūdimyje, jūros terapijos centrai, tūkstančius metų skaičiuojanti kultūra ir margas gyvenimas. Visi Tuniso kurortai turi labai gražius šviesaus smulkaus smėlio paplūdimius, primenančius Baltijos jūros krantus.
 
Novaturo organizuojamos ekskursijos Tunise


 
Užsisakykite naujienas el. paštu
 
Turite klausimų? 
Mielai atsakysime!
Audra Raudytė
+37061738751
info@kelionesis.lt