Turite klausimų? 
Mielai atsakysime!
Audra Raudytė
+37061738751
info@kelionesis.lt

NOVATURAS - Vasaros kelionės - Bulgarija

Kleionės į Bulgariją

... Burgasas, Varna ...


 
Bulgarija - auksinių paplūdimių ir rožių kraštas

KELIONĖS Į BULGARIJĄ PAIEŠKA

Apie BulgarijąDosjė
Plotas – 110910 kv. km
Gyventojų – 7 mln. (2011 m.)
Sostinė – Sofija
Valiuta – levai (BGN) ir stotinkos (monetos)
Kalba – bulgarų, abėcėlė – kirilica
Religija – dauguma šalyje krikščionių ortodoksų, mažiau – musulmonų, protestantų, katalikų ir kitų

Ką kalba istorija

Bulgarijoje rasti pirmieji žmogaus pėdsakai – daugiau kaip 100 tūkst. metų senumo.
Dabartinę bulgarų tautą suformavo dvi pagrindinės kultūros: VI a. apsigyvenę slavai ir VII a. iš Vidurio Azijos atkeliavusi ir Balkanų pusiasalį apgyvendinusi tiurkų protobulgarų gentis.
Bulgarija yra viena iš seniausių Europos valstybių – pirmoji Bulgarų imperija įkurta 681 m.
Bulgarų teritoriją valdė katalikai, slavai, bizantiečiai, turkai, tačiau daugiausiai galios turėjo Vidurinės Azijos bulgarai, valdę dabartinę šalies teritoriją ir Makedoniją (dar ir dabar makedoniečiai neretai vadinami bulgarais).
Išskirtinis Bulgarijos istorijos periodas yra IX–X a., kai kunigaikščio Boriso I iniciatyva krikščionybė tapo oficialia valstybės religija ir prasidėjo brolių Kirilo ir Metodijaus raštijos platinimas – Bulgarija tapo kirilicos alfabeto ir bulgarų–slavų kultūros spinduliu.
Aukso amžių nutraukė turkai, 1389 m. nugalėję jungtinę bulgarų armiją. Tai turėjo įtakos tolimesniam bulgarų kultūros vystymuisi visus 500 metų. Iš turkų išsivaduoti bulgarams padėjo Rusija, tačiau ji po Antrojo pasaulinio karo tapo komunistine respublika. Tik po pusės amžiaus, 1986 m., sugriuvus Rytų blokui, Bulgarija galėjo atsikvėpti, netrukus valstybė tapo savarankiška parlamentine respublika. 2007 m. šalis įstojo į Europos Sąjungą.

Nacionalinė virtuvė

„Giuveč“ – pipirų, baklažanų, pupelių ir mėsos troškinys
„Kebabčeta“ – ant grotelių kepta mėsos dešrelė
„Kiufteta“ – kepti mėsos kotletai
„Musaka“ – bulvių, maltos mėsos, pomidorų ir sūrio apkepas
„Sarmi“ – balandėliai iš kopūstų ar vynuogių lapų
„Tarator“ – šalta rūgpienio sriuba su agurkais, graikiškais riešutais ir prieskoniais
„Ayran“ – iš Turkijos kilęs gėrimas, kurio pagrindą sudaro bulgariškas jogurtas, turintis tiek daug žmogaus sveikatai naudingų savybių, kad gausus jo vartojimas įvardijamas kaip viena iš bulgarų ilgaamžiškumo priežasčių

Apgyvendinimo ypatumai

Bulgarijos Juodosios jūros pakrantę europiečiai turistai atrado neseniai. Šalis ilgą laiką priklausė komunistiniam rėžimui, todėl daugumos viešbučių išorė primena senus laikus. Tačiau daugelis jų kambarius ir teritorijas renovavo. Taip pat pastatyta naujų viešbučių. Didesni
Paplūdimiai yra valstybiniai, juose galima išsinuomoti gultus ir skėčius.

Pravartu prisiminti

Darbo laikas. Dauguma parduotuvių dirba nuo 9 iki 19–21 val. Bankų darbo laikas – nuo 9.00–16.00. Nedarbo dienos – šeštadienis ir sekmadienis.
Arbatpinigiai. Pagal tradiciją, padavėjams ar viešbučio tarnautojams paliekama apie 5 % –10 % nuo sąskaitos sumos (priklausomai nuo aptarnavimo kokybės), tačiau tai nėra privaloma.
Transportas. Bulgarija turi gerai išvystytą autobusų ir traukinių susisiekimo tinklą. Miestuose kursuoja autobusai, troleibusai, kai kuriuose miestuose važinėja tramvajai ir metro. Bilietai perkami transporto priemonėje. Dauguma taxi turi skaitliukus, kurie dirba įvairiais kainų tarifais, priklausomai nuo paros laiko, savaitės dienos. Kurortinėje zonoje rekomenduojama dėl kainos sutarti iš anksto.
Apribojimai. Vandentiekio vandens gerti nerekomenduojama. Patariama pirkti geriamąjį vandenį, išpilstytą į butelius. Griežtai draudžiama fotografuoti ir filmuoti karinius ir kitus valstybinės paskirties objektus.
Lauktuvėms. Unikaliausias suvenyras iš Bulgarijos – rožių aliejus ir iš jo pagamintas alkoholinis gėrimas (20 laipsnių stiprumo gaminamas moterims, 40 – vyrams).

Pajuskite Bulgariją

Senoviniuose Batos, Emonos, Erkečo, Kulevchos, Kazaško kaimuose pasiklausykite melodingų bulgarų dainų, sudalyvaukite jų folkloriniuose vakaruose.
Galbūt pavyks išvysti įspūdingiausią Bulgarijos žmonių ritualą – ugnies šokius (bulg. „nestinarstvo“). Skambant būgnų ir dūdelių garsams, transo apimti šokėjai basomis šoka ant žarijų, laikydami rankose šv. Konstantino ikoną.
Apsilankykite sveikatingumo centruose – sustiprinsite sveikatą įvairiomis medicinos procedūromis, naudojančiomis natūralias gydomąsias priemones. Išbandykite neįprastą grožio procedūrą – vyno vonią.
Taip pat paragaukite rūšinių Bulgarijos vynų: „Sophia Merlot“, „Sophia Cabernet Sauvignon“, „Sophia Muscat Melnik“, „Manastirsko Szuszukane“, „Rosenthaler KadarkaApie regionus


 
Burgas ir VarnaJuodosios jūros pakrantė – didžiausias Bulgarijos turtas

Pagal legendą, kai Dievas surinko tautas, kad padalytų joms žemes, susirinko visi, išskyrus bulgarus, kurie tuo metu dirbo laukuose. Viskas jau buvo padalyta, bet Dievas, pagerbdamas bulgarų darbštumą, padovanojo jiems rojaus kampelį žemėje, gausybės ragą Balkanų pusiasalio širdyje, kuris nuo tų laikų iki dabar vadinamas Bulgarija.
Šalis, šiaurėje besiribojanti su Rumunija, pietuose turi kaimynes Turkiją ir Graikiją, o vakaruose – Serbiją ir Makedoniją. Rytuose Bulgarijos krantus skalauja Juodoji jūra, kurios smėlėta pakrantė tęsiasi net 378 km. Juodoji jūra yra švari, rami ir negili, joje druskos yra net du kartus mažiau nei Viduržemio jūroje, taip pat nėra plėšriųjų žuvų. Daugiau nei pusę šalies teritorijos sudaro Balkanų kalnai ir kalvos. Balkanai yra aukščiausi kalnai Bulgarijoje ir visame pusiasalyje. Bulgarijos upė Dunojus atitveria šalį nuo kaimynės Rumunijos.
Pats geriausias oras atostogoms Bulgarijoje būna nuo gegužės vidurio iki rugsėjo vidurio. Švelnų šalies klimatą veikia Viduržemio ir Juodoji jūros. Vasarą čia retai kada būna nepakeliamai karšta, oro temperatūra siekia 25–31, vandens – 25 laipsnius šilumos. Kalnuotose teritorijose vakarais būna penkiais laipsniais vėsiau nei likusioje šalies dalyje.
Bulgarai – paprasta, rimta ir daug iškentėjusi tauta, į ateitį žvelgianti optimistiškai. Bulgarai žavi nuoširdumu, svetingumu ir tolerancija. Viešint Bulgarijoje verta aplankyti bulgarų kaimus ir susipažinti su vietos gyventojais, jų papročiais, buitimi, religija ir tradicijomis – tai leis pa
justi tikrąją šalies dvasią.


Novaturo organizuojamos ekskursijos iš Burgo ir Varnos regionų:
Vardas:
El. paštas:
Telefonas:
Jūsų užklausimas:
 
 
 
Užsisakykite naujienas el. paštu