Turite klausimų? 
Mielai atsakysime!
Audra Raudytė
+37061738751
info@kelionesis.lt

NOVATURAS - Vasaros kelionės - Egiptas

Kelionės į Egiptą vasarą

... Hurgada ...
   
 
Egiptas – gyvenimo džiaugsmo ir saulės šalis

KELIONĖS Į EGIPTĄ PAIEŠKA
 
 

 
Apie Egiptą


Dosjė
Plotas – 1 002 450 kv. km.
Gyventojų – 83 mln. (2012 metais)
Sostinė – Kairas
Valiuta – Egipto svarai ir piastrai (smulkesnieji pinigai)
Kalba – arabų
Religija – dominuoja islamas, dauguma likusiųjų – krikščionys koptai
 
Ką kalba istorija?
Aukštutiniame (pietų) Egipte žmonės gyveno jau prieš 250 tūkst. metų.
Mitinis Aukštutinio Egipto valdovas Menis apie 3050 m. pr. Kr. suvienijo Žemutinio Egipto ir Aukštutinio Egipto valstybes ir pastatė garsiąją Memfio tvirtovę.
Senojo Egipto istorija skirstoma į tris klestėjimo laikotarpius: piramidžių amžiumi vadinamą Senąją karalystę (2663–2195 m. pr. Kr.), Vidurinę karalystę (2066–1650 m. pr. Kr.) ir Naująją karalystę (1550–1064 m. pr. Kr.), vadinamą aukso amžiumi.
Egipto žlugimas siejamas su faraonės Kleopatros VII vardu, kuri pradėjo dinastinius karus su savo broliais bei vyrais ir pasikvietė į pagalbą Romos armiją.
Šalį iki VII a. pabaigos valdžiusius romėnus išstūmė pranašo Mahometo suvienyti arabai. Jų valdymas tęsiasi iki šiol.
Iškasus Sueco kanalą Egiptas tapo svarbiu pasaulio transporto tašku.
1953 metais, nuvertus karalių, Egiptas buvo paskelbtas respublika.
 
Nacionalinė virtuvė
„Foul“ – pupelių patiekalai
„Humus“ – avinžirnių pasta
„Hamam mahshi“ – ryžiais įdarytas balandis
„Mashi warag enab“ –vynmedžių lapai, įdaryti ryžiais arba mėsa
„Kofta“ – avienos arba jautienos maltinukai su prieskoninėmis žolelėmis
Kebabai – gaminami iš avienos, jautienos, vištienos
Desertas „baklava“ – sluoksniuoti kepiniai, įdaryti pistacijomis, smulkintais riešutais, mirkyti pieno ir medaus sirupe
„Karkade – hibisko“, dar vadinamo Sudano rože, gėrimas, patiekiamas atšaldytas arba karštas, kaip arbata
 
Apgyvendinimo ypatumai
Egipte galioja kiti viešbučių klasifikacijos standartai nei Europos šalyse. Jokiu būdu negalima lyginti tos pačios kategorijos viešbučių Europoje ir Egipte. Pavyzdžiui, 4 žvaigždučių Egipto viešbutis galbūt galėtų atitikti 3 žvaigždučių viešbučio standartus Europoje. Viešbučio interjerui dažnai naudojama daug marmuro, aukso imitacijos detalių ir kitų vietinių žaliavų. Viešbučių pasiūla Egipte itin plati – nuo žemiausios kategorijos (2-3*) kurortų centruose iki aukščiausios kategorijos (4-5*) viešbučių, esančių atokiau nuo miestelių šurmulio, šalia paplūdimio, su didelėmis teritorijomis ir paslaugų gausa. Dauguma viešbučių turi savo paplūdimio zoną, kuria gali naudotis tik to viešbučio svečiai. Egipto viešbučiuose aptarnaujantis personalas yra tik vyrai. Jie labai paslaugūs ir stengiasi įtikti, tikėdamiesi arbatpinigių („bakšišo“). 
 
Pravartu prisiminti

Darbo laikas.
Parduotuvės dirba 11.00–21.00 val. ir dar ilgiau, gali būti uždaromos ir pietų pertraukai. Ramadano laikotarpiu parduotuvių, valstybinių įstaigų ir lankytinų vietų darbo laikas gali būti sutrumpintas. Pinigų keityklų ir bankų darbo laikas nėra apibrėžtas. Dažniausiai pinigus galima išsikeisti viešbučių arba kurorto valiutos keityklose, kurios dirba nuo 10.00–11.00 iki 13.00 val. ir nuo 18.00 iki 22.00 val.
Arbatpinigiai. 10–12 proc. yra pridedama prie viešbučių ir restoranų sąskaitų. Arbatpinigiai (5 EGP) mokami už pačias įvairiausias ir netikėčiausiai suteiktas (o kartais tik ketinamas suteikti) paslaugas.
Transportas. Nebrangus ir dažnai kursuojantis transportas – maršrutiniai autobusiukai. Kelionės kaina kurorto teritorijoje yra fiksuota – 1–2 EGP. Taip pat važinėja skiriamosiomis spalvomis nudažyti taksi automobiliai, turintys skaitiklius, tačiau dėl kainos būtina susitarti iš anksto ir paruošti sumą be grąžos.
Apribojimai. Į Egiptą draudžiama įvežti daugiau nei 400 cigarečių, 3 l alkoholinių gėrimų. Draudžiama išvežti antikinius daiktus, kriaukles ir koralus. Alkoholinių gėrimų (taip pat alaus) vartojimas reglamentuojamas.
Lauktuvėms. Arabų nacionaliniu turtu laikoma vandens pypkė (kaljanas) ir rankų darbo stiklo buteliukai kvepalams, gydomieji ir kvapnieji Egipto aliejai, saldumynai, įvairios arbatos ir prieskoniai.
 
Pajuskite Egiptą
Pasiderėkite, į derybas žiūrėdami kaip į žaidimą, kurio pagrindinė taisyklė – nerodyti per didelio susidomėjimo Jums patikusiu daiktu ir siūlyti mažesnę kainą.
Išbandykite paviršinį nardymą su vamzdeliu arba giluminį nardymą Raudonoje jūroje – pamatykite koralų rifus ir spalvingas žuvis.
Vakare, sutemus, ramiai šnekučiuojantis apie politiką, šeimą ar gyvenimą užtraukite vandens pypkę. Arabai leidžia ją rūkyti net moterims ir vaikams.
Būtinai išgerkite „karkade“ arbatos ir šviežiai spaustų (mangų, guavų, citrinų) sulčių.
Gyvenimo potyris – kelionė į dykumą.
 


Apie Hurgados regioną
 

 
Hurgada
 
 
 
Hurgada – tai vienas svarbiausių turizmo centrų prie Raudonosios jūros. Ji išaugo iš mažo žvejų miestelio ir nuo šalies sostinės Kairo yra nutolusi apie 450 km. Tai vienas pirmaujančių kurortų pasaulyje pagal viešbučių skaičių. Jau dabar, turintis daugiau kaip 200 viešbučių pajūryje, miestas dar vis plečiasi.
Kurortą sudaro 3 centrai: Sakala (kadaise buvęs žvejų kaimelis, šiuo metu tai naujasis miesto centras su daugybe viešbučių ir parduotuvių, kur gausu juvelyrinių dirbinių, odos gaminių ir kitų suvenyrų.), El Dacharas (senoji miesto dalis, kur viešbučių yra nedaug, čia įsikūrę vietiniai gyventojai) ir neseniai išaugęs šiuolaikiškas „Village Road“ rajonas su besitęsiančia 5 km viešbučių, parduotuvių, kavinių ir barų virtine. Prie smėlėtų paplūdimių, besidriekiančių dešimtis kilometrų, stovi įvairių kategorijų viešbučiai. Jei norite po paplūdimio pramogų pasivaikščioti po triukšmingą rytietišką turgų, gausybę parduotuvėlių – šis kurortas kaip tik jums.
Raudonosios jūros povandeninis pasaulis ypač žavingas ir laikomas vienu iš pačių gražiausių ir spalvingiausių pasaulyje. Raudonojoje jūroje galima išbandyti visų rūšių vandens sportą – nardymą, buriavimą, plaukiojimą burlente ir kt. Čia atostogauja ir sportuoja daug nardymo mėgėjų. Beveik kiekviename didesniame Hurgados viešbutyje galima išsinuomoti vandens sporto įrangą. Naujokams organizuojami nardymo kursai, kuriuos veda patyrę instruktoriai. Organizuojamos ekskursijos laivu į jūrą prie koralinių rifų. Jūroje esanti Giftuno sala – ideali vieta pirmajai pažinčiai su povandeniniu pasauliu. Verta išbandyti ir dieninį, ir naktinį nardymą prie „House“, „Abu Dabab“, „Shoab Alam“, „Shab Sharm“, Panoramos, „Shoab Al Hamra“ („Elphinstone“) rifų, taip pat prie rifų, esančių šalia „Rashman“ grotos.
 
 
El Gouna
 
 
Apie 25 km į šiaurę nuo Hurgados esanti El Gūna “El Gouna” laikoma madingiausiu, elegantiškiausiu, moderniausiu kurortu Raudonosios jūros pakrantėje. Čia žavi dirbtiniai kanalai, lagūnos, įlankos, žaliuojantys ir žydintys augalai. El Gūnos viešbučiams būdingas išskirtinis stilius. Dažniausiai tai neaukšti vasarnamių tipo viešbučiai, sujungti tilteliais. Į namelius jus atplukdys kanalais plaukiojančios valtys. Todėl šis kurortas dar vadinamas „Raudonosios jūros Venecija“. El Gūna turi „pačio draugiškiausio aplinkai“ Egipto kurorto titulą.
Įdomu, kad visi viešbučiai čia turi bendrą pramogų infrastruktūrą. El Gūnos poilsiautojai po kurortą gali nemokamai keliauti mikroautobusiukais ir valtimis, arba už nedidelį mokestį naudotis taksi, vadinamo „tuk-tuk“, paslaugomis.
El Gūnoje galima rasti ir atokesnių paplūdimių, ir už kurorto nusidriekusią dykumą, ir žavintį spalvingą povandeninį pasaulį su paskendusiais laivais. Autentiška El Gūnos atmosfera neretai įkvepia vietinius arba užsienio menininkus. Tai verslininkų sukurtas rojus turistams prie Raudonosios jūros. Povandeniniai plaukiojimai, jėgos aitvarų ir burlenčių sporto galimybės, golfo laukai, ekskursijos, pramogos, aukščiausios klasės restoranai ir naktinis gyvenimas išskiria El Gūną iš kitų kurortų.
 
 
Novaturo organizuojamos ekskursijos Hurgados regione
 Vardas:
El. paštas:
Telefonas:
Jūsų užklausimas:
 
 
 
Užsisakykite naujienas el. paštu