Turite klausimų? 
Mielai atsakysime!
Audra Raudytė
+37061738751
info@kelionesis.lt

NOVATURAS - Vasaros kelionės - Sicilija

Kelionės į Italiją

... Sicilija ...Sicilija – kelių civilizacijų lopšys

KELIONĖS Į SICILIJĄ PAIEŠKA

Apie Siciliją
Vokiečių poetas ir filosofas J. V. Goethe rašė: „Neaplankius Sicilijos, Italija nepalieka jokio pėdsako sieloje. Sicilija yra raktas į Italijos pažinimą“. Kitaip tariant, nepažinęs Sicilijos, nepažinsi Italijos. Europoje daugiau nėra tokios vietos, kur galėtumėte rasti tokią turtingą istoriją, daugianacionalinę kultūrą, klestinčią gamtą, smaragdinę jūrą ir puikų poilsį svetinguose viešbučiuose.
Sicilija – autonominis Italijos regionas, didžiausia Viduržemio jūros sala, kurios sostinė – Palermas. Salos plotas – 25,7 tūkst. kv. km, joje gyvena apie 5 milijonus gyventojų. Sicilijos salą nuo žemyno skiria tik 3,5 km pločio Mesinos sąsiauris. Saloje yra aukščiausias Europos ugnikalnis Etna – (3340 m). Tai vienas aktyviausių pasaulio ugnikalnių. Sicilijai administraciškai priklauso dar keletas salų: Lipario, Egadų, Pantelerijos, Ustikos ir Pelagijų.
Prie Italijos karalystės Sicilija prisijungė po Garibaldžio ekspedicijos, 1860 metais. 1866 m. Palermas sukilo, tačiau buvo subombarduotas Italijos laivyno ir kariuomenės gražintas į karalystės sudėtį, o maištininkai nuteisti mirties bausme. Tačiau vienas po kito Sicilijoje kilo kiti maištų židiniai. Per visą šį laikotarpį Italijos armija, norėdama išlaikyti salos kontrolę, nuteisė mirti šimtus tūkstančių siciliečių, dar dešimtis tūkstančių įkalino, sunaikino ištisus kaimus, trėmė gyventojus. Sicilijos ekonomika žlugo ir prasidėjo beprecedentinė emigracijos banga. Nuo 1946 metų Sicilija tapo autonominiu Italijos regionu. Sicilijoje kiekviename žingsnyje jaučiama istorija. Čia mitų ir legendų kraštas: anot Homero ir Vergilijaus, būtent čia kadaise gyveno ciklopai. Pagal istorijos ir architektūros paminklų kiekį Italija UNESCO sąrašuose užima pirmąją vietą, o nemaža dalis paminklų yra Sicilijoje. Daugelis civilizacijų šioje saloje paliko savo pėdsakus, nes Sicilija buvo tautų susitikimų ir susidūrimų vieta. Tai tiltas tarp Afrikos ir Europos. Graikai, romėnai, bizantiečiai, arabai, normanai... Vieni gyveno, kiti griovė, dar kiti kūrė. Toks tautų susimaišymas paliko savo pėdsaką salos kultūroje, istorijos paminkluose ir siciliečių gyvenime. Graikų valdymo metu statyti paminklai niekuo nenusileidžia senovės Graikijos paminklams, stebina „sicilietiškas barokas“, bizantiškos mozaikos. Siciliečių kalba yra atskira romanų kalba, išsivysčiusi iš lotynų kalbos, kuriai įtakos turėjo graikų, arabų, prancūzų, vokiečių, ispanų, kataloniečių ir provanso kalbos. Šiuo metu ši kalba baigia išnykti, dauguma gyventojų kalba itališkai. Kai kuriuose kaimuose dar galima rasti kalbančių albanų kalbos dialektais („Kontesa Entelina“), keliuose regionuose vartojama lombardų kalba ar galų-italų kalbos. Sicilija – viena gražiausių ir įdomiausių Viduržemio jūros salų, išsaugojusi savo žavesį. Jos klimatas vienas iš švelniausių visoje Europoje. Pakrantėse vyrauja tipiškas Viduržemio jūros klimatas: su švelniomis lietingomis žiemomis ir karštomis vasaromis. Saloje maudymosi sezonas tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio mėnesio. Neatsitiktinai senovės graikai Siciliją vadino „Saulės sala“. Sniego baltumo paplūdimiai, nuostabios uolos mažose įlankėlėse, didingi kalnai, puikus viešbučių aptarnavimas, klubai ir diskotekos visoje salos pakrantėje ir, žinoma, įdomi bei turininga ekskursijų programa saloje niekuo nenusileidžia žemyninei Italijos daliai.

Novaturo organizuojamos ekskursijos Sicilijos regione:Vardas:
El. paštas:
Telefonas:
Jūsų užklausimas:
 
 
 
Užsisakykite naujienas el. paštu