Turite klausimų? 
Mielai atsakysime!
Audra Raudytė
+37061738751
info@kelionesis.lt

NOVATURAS - Vasaros kelionės - Portugalija

Kelionės į Portugaliją

... Algarvė ...Portugalija – rojaus kampelis ant Europos krašto

KELIONĖS Į PORTUGALIJĄ PAIEŠKA
 
Apie Portugaliją


Dosjė
Plotas – 92 090 kv. km.
Gyventojų – 10,7 mln. (2011 m.)
Sostinė – Lisabona
Valiuta – euras
Kalba – portugalų
Religija – Romos katalikų (dauguma)

Ką kalba istorija?

Šiaurės Portugaliją prieš mažiau negu 3 tūkst. metų pasiekę romėnai rado miestus su šaligatviais ir kanalizacijos sistema.
Po romėnų užplūdusių maurų portugalai atsikratė tik XIII amžiuje.
Nepriklausoma karalyste Portugalija pasiskelbė 1143 m.
Šalies klestėjimo laikotarpis – XV - XVIIV a., kai portugalai nuplaukė į Japoniją ir Kiniją, įkūrė pirmąsias kolonijas Indijoje, Pietų Amerikoje, Vakarų ir Rytų Afrikos pakrantėse.
XVI a. pab. ispanai užgrobė Portugalijos karaliaus sostą.
1755 m. šalį supurtė Didysis žemės drebėjimas.
XIX a. šalies ekonomika ėjo silpnyn, XX a. pradžioje monarchinė santvarka buvo pakeista respublikine, o vykusi kova dėl kolonijų Afrikoje visiškai išsekino šalies biudžetą ir pakirto kariuomenės moralę.

Nacionalinė virtuvė

Bacalhau“ – itin populiari sūdyta Atlanto menkė
„Sardinhas assadas“ – keptos ant grotelių sardinės
„Caldeirada“ – 7–9 skirtingų žuvų rūšių, pomidorų, bulvių ir svogūnų troškinys
„Caldo verde“ – sriuba, ruošiama iš pjaustytų kopūstų ir bulvių, pagardinama aštroka kiaulienos dešra „chourico“
„Bife a Portuguesa“ – jautienos kepsnys ruošiamas su „porto“ padažu
„Tripas a moda do Porto“ – jautienos ir vištienos žarnokų, dešros, rūkyto kumpio, džiovintų pupelių ir svogūnų patiekalas, gausiai pagardintas žolelėmis ir prieskoniais
„Arroz doce“ – tradicinis ryžių pudingas

Apgyvendinimo ypatumai

Aptarnaujantis viešbučių personalas ypač svetingas, profesionalus ir draugiškas, rūpinasi svečių gerove, ruošia puikų maistą. Algarvės pakrantės viešbučiai nuo paplūdimio įkurti labai skirtingais atstumais.
Viešbučiai, įkurti toliau nuo paplūdimio, siūlo daugiau paslaugų nei viešbučiai, esantys kurortų centruose ar įsikūrę šalia vandenyno, dažnai tokie viešbučiai taip pat turi SPA centrą, gali būti įsikūrę šalia golfo aikštynų, o iki paplūdimio dažniausiai siūlo nemokamą transportą.
Apartamentuose galima ruošti maistą patiems – visuose yra įrengtos virtuvėlės. Maitinimo sistema „viskas įskaičiuota“ čia nėra populiari, retas viešbutis ją siūlo.

Pravartu prisiminti

Darbo laikas. Įprastas parduotuvių darbo laikas – 9–13 val. ryte ir 15–19 val. po pietų darbo dienomis ir iki 13 val. šeštadieniais. Prekybos centrai visomis savaitės dienomis dirba nuo 10 iki 22 val. Bankų darbo laikas – nuo 8.30 iki 15 val. Kai kurie bankai Lisabonoje veikia iki 18 val.
Arbatpinigiai. Mokestis už aptarnavimą gali būti įtraukiamas į viešbučio ar restorano sąskaitą. Jeigu jis nėra įtrauktas, įprasti, tačiau neprivalomi, yra 10 proc. arbatpinigiai.
Transportas. Pagrindiniai Portugalijos keliai ir greitkeliai yra mokami ir geros kokybės, jų tinklas gerai išplėtotas. Rajoniniai keliai prižiūrimi prasčiau. Susisiekimas šalies traukiniais yra daug patogesnis negu autobusais. Lisabonoje ir Porte veikia modernus metro tinklas. Taksi paslaugos šalyje nebrangios, už kelionę mokama pagal taksometro parodymus.
Apribojimai. Griežtai draudžiama fotografuoti ar filmuoti karinių objektų vietose ir oro uostuose. Reikia paisyti nurodytos tvarkos religiniuose objektuose ir muziejuose.
Lauktuvėms. Butelis gero vyno (ypač populiarus „Vinho Verde“ arba portveinas – dar vadinamas nacionaliniu Portugalijos gėrimu) ir skanus avių sūris „Queijo da Serra“

Pajuskite Portugaliją

Portugalijoje apstu festivalių, religinių švenčių ir mugių, dėl kurių sustoja visas miesto ar miestelio gyvenimas – įsitraukite.
Portugalams būdingas saudade – ilgesys, kurį geriausiai perteikia ypatingas dainavimo stilius fado
Pamatykite bulių kautynes, vadinamas „tourada“ – jos nėra tokios kruvinos kaip ispanų korida, nes pagal įstatymus buliaus negalima nužudyti arenoje
Jei esate golfo mėgėjas, tai šalis šiam žaidimui.
Susikaupti žaidimui gali būti sunku dėl nuostabaus kraštovaizdžio – gėrėkitės juo, kiek tik galite.
Įsisavinkite burlenčių ir jėgos aitvarų sporto pagrindus.
Doro upės slėnyje išsamiai susipažinkite su portveino gamybos paslaptimis.
 


Apie regionąAlgarvėĮsivaizduokite vasarą ir pačias nerūpestingiausias atostogas, ramią jūrą ir smėlio paplūdimį, burnoje tirpstančią vakarienę ir įdegusius turistus. Kur užmesi akį, ten pamatysi uolas ir jūrą. Visur tokios ryškios spalvos, kad net norisi prisimerkti: smaragdo spalvos vandenynas, balti paplūdimiai, ryškiai žalia žolė, skaidrus žydras dangus ir akinantis pastatų baltumas. Tai – Algarvė. Nenuostabu, kad pačiuose Portugalijos pietuose esantis regionas yra taip pamėgtas įvairių šalių poilsiautojų: kasmet jų čia apsilanko apie 5 mln.
Faro miestas Algarvės pakrantę dalija į dvi ryškiai besiskiriančias dalis. Į vakarus nuo Faro galima žavėtis tarsi atvirukuose matytais vaizdais: mažais užutekiais ir įlankėlėmis, kurias supa keisčiausių formų uolos ir fantastiškos grotos. Egzotiškiausia pakrantė yra šalia Lagošo, Armasaun de Peros ir Albufeiros kurortų bei prie Sagrešo miesto iškyšulio. Vakarinė pakrantės dalis labiau uolėta nei smėlėta, tačiau laukiniai paplūdimiai – neprilygstami. Į rytus nuo Faro, iki pat Ispanijos sienos, netoli jūros kranto gausu nedidelių smėlio salų, beveik susipynusių į ištisinę grandinę. Į jas galima nuplaukti keltais iš kiekvieno kurorto. Čia mažiau užsieniečių, gerai jaučiama autentiška Portugalijos dvasia, siūlomas visas vandens sporto pramogų spektras.
Keliaujant į Algarvės gilumą, atsiskleis krašto kontrastai. Smėlio ir uolų paplūdimius pakeis derlingos lygumos, kuriose stiebiasi vaismedžių sodai ir migdolų giraitės, kiekvieną pavasarį pražįstančios baltais žiedais. Dar toliau stūkso kamščiamedžiais apaugusios kalvos ir kalnai, užimantys pusę Algarvės krašto teritorijos.
Jūsų atostogos Algarvėje bus kupinos naujų istorijos žinių ir atradimų. Kiekviena išvyka bus panaši į kelionę laiku, kur susipažinsite su pačiu įvairiausiu kultūriniu palikimu: miestuose ir miesteliuose išsibarsčiusios romėnų šventovių liekanos ir maurų laikų tvirtovės, puošnios bažnyčios ir Portugalijos jūrinę didybę menantys fortai. Ir dar daugybė kitų istorijos paminklų.
Nėra vieno geriausio būdo pažinti Algarvės kraštą ir Portugaliją. Tai gali būti lėti pasivaikščiojimai po siaurų viduramžių gatvių, skersgatvių ir alėjų labirintą. Neskubūs pietūs ir vakarienė puikiame restorane. Naujos pažintys šurmuliuojančiame naktiniame klube. Pasivaikščiojimas po mišką, golfo partija, pirmasis bandymas išsilaikyti ant banglentės. Lepinimasis jūros bangomis ir saulės spinduliais aukštų uolų supamoje įlankoje. Iš Algarvės žmonės išvyksta šventai įsitikinę, kad pabuvojo Europos rojuje.  

Novaturo organizuojamos ekskursijos Algarvės regione:


 


Vardas:
El. paštas:
Telefonas:
Jūsų užklausimas:
 
 
 
Užsisakykite naujienas el. paštu