NOVATURAS - Vasaros kelionės - Kroatija

Kelionės į Kroatiją

... Rijeka ...


KROATIJA - išskirtinio grožio gamtos brangakmeniai

KELIONĖS Į KROATIJĄ PAIEŠKA

Apie Kroatiją


Dosjė
Plotas – 56 594 kv. km.
Gyventojų – 4,48 mln. (2011 m.)
Sostinė – Zagrebas
Valiuta – Kroatijos kuna (Kn)
Kalba – kroatų
Religija – krikščionių (dauguma)

Ką kalba istorija?

Dabartinė Kroatijos teritorija buvo apgyvendinta nuo priešistorinių laikų, nuo pat akmens amžiaus.
400 m. pr. Kr. savo koloniją šioje pakrantėje įkūrė Romos imperija, vėliau – Habsburgų dinastijos.
Šalį valdė turkai, vengrai.
Nuo 1945 m. Kroatija įėjo į Jugoslavijos sudėtį.
1946 metais sukurta Kroatijos Liaudies Respublika, o 1963 metais – Kroatijos Socialistinė Respublika.
1990 m. šalis, kaip ir didelė dalis Balkanų, buvo tapusi karo epicentru.
1991 m. Kroatija pasiskelbė nepriklausoma ir po mėnesio formaliai išstojo iš Jugoslavijos sudėties, tačiau paskui dar ketverius metus kariavo dėl savo nepriklausomybės.
1992 metais Kroatija tapo JTO nare.
 
Nacionalinė virtuvė
„Pršut“ – plonai pjaustytas ir vytintas kumpis
„Janjetina“ – kepsniai iš ėriukų mėsos
„Paški sir“ – Pago salos avių pieno sūris, kad ilgiau išsilaikytų, mirkomas alyvų aliejuje 
„Štrukli“ – skanūs vyniotiniai su varške ir grietine
Kroatiškas raudonasis vynas „Teran“, „Merlot“, „Kabernet“, „Opoplo“, „Plavac“, „Dingačpostup“ 
„Tuborg“, „Karlovačko“, „Ožujsko“ alus
 
Apgyvendinimo ypatumai
Kroatijoje labai populiarūs kempingai, privatūs apartamentai. Ne visuose viešbučiuose yra lauko ar vidaus baseinai, o kambariuose ne visur rasite oro kondicionierius. Nėra daug viešbučių, dirbančių su „viskas įskaičiuota“ sistema. Daugumoje Kroatijos viešbučių „langai į jūros pusę“ reiškia ne vaizdą į jūrą, o kambarių kryptį (tokiu atveju poilsiautojai nebūtinai matys jūrą, ją gali užstoti kiti statiniai arba augalai). Didelė dalis žemiausios kategorijos viešbučių yra senoki, kuklūs savo įranga ir interjeru, neįrengti šiuolaikiškai, tačiau labai tvarkingi.
 
Pravartu prisiminti
Darbo laikas. Darbo dienomis dauguma parduotuvių dirba 8.00–20.00 val. Šeštadieniais parduotuvės dirba iki 12.00 val. Bankų darbo laikas pirmadienį–penktadienį 8.00–19.00 val. ir šeštadienį 8.00–12.00 val.
Arbatpinigiai. Pagal tradiciją, padavėjams ar viešbučio tarnautojams paliekama apie 5–10 proc. nuo sąskaitos sumos (priklausomai nuo aptarnavimo kokybės).
Transportas. Kroatija turi gerai išvystytą autobusų susisiekimo sistemą. Vietos autobusais galima nebrangiai nuvykti į kaimyninius kurortus ir miestus. Važiuojant taksi 1 kilometro kaina bus maždaug 8 kunos.
Apribojimai. Saugokite visus čekius – jeigu finansų policija pastebės, kad nepaėmėte čekio, galite būti palaikytas pardavėjo bendrininku siekiant nemokėti mokesčių. Į Kroatiją draudžiama įvežti daugiau nei: 1 litrą stiprių alkoholinių gėrimų, 2 litrus likerio arba putojančio vyno, 2 litrus pietų stalo vyno, 200 vnt. cigarečių arba 100 vnt. cigarilių, arba 50 vnt. cigarų, arba 250 g tabako, 50 g kvepalų, 250 ml odekolono.
Lauktuvėms. Paški sir – Pago salos avių pieno sūris. Pago saloje pagaminti sūriai iš avių pieno kokybe nenusileidžia aukščiausios rūšies prancūziškiems sūriams.

Pajuskite Kroatiją

Sudalyvaukite nuo 1950 metų Dubrovnike vykstančiame tarptautiniame menų festivalyje „Dubrovniko vasaros žaidynės“, kai vasarą visos miesto pilys, dvarai, bokštai ir parkai tampa gyva scena.
Kroatija – medžiotojų rojus. Čia sudarytos visos sąlygos medžioti elnius, stirnas, šernus, lapes, kalnų ožius, muflonus, laukinius paukščius.
Išbandykite vandens pramogas – daug kas tvirtina, kad buriuotojams nėra puikesnės vietos kaip Adrijos jūra. Galima išsinuomoti burlentes, jachtas, katerius.
Panardykite ir įsitikinsite, kad čia vanduo vienas skaidriausių pasaulyje. Gal pamatysite ir nuskendusių laivų liekanų.
Įsitikinkite Kroatijos gamtos brangenybėmis – užlipkite į Marijano pusiasalio uolas, Paklenicos nacionalinį parką, Samoboro kalnus.
Būtinai aplankykite Plitvicos ežerų nacionalinį parką, Dubrovniką ir Istrijos pusiasalį.
Kroatija laikoma pasauliniu nudizmo centru – jei prijaučiate nudizmui, kurortuose rasite specialiai pažymėtų paplūdimių.Apie regionąRijekaAdrijos jūra skalauja visus pietvakarinius šios Balkanų pusiasalyje esančios nedidelės šalies krantus. Šią teritoriją galima drąsiai vadinti Europoje pačia nuostabiausia ir labiausiai gamtine įvairove žavinčia pakrante. Dinarų kalnai, rodos, įsibridę į Adrijos jūrą. Visi paplūdimiai – uolėtos Dinarų priekalnės, tad pajūry labai vaizdinga. Šios šalies grožis aprašytas daugelio rašytojų, nutapytas žinomų dailininkų paveiksluose. Senoviniai Kroatijos miestai yra nebylūs liudininkai daugelio istorijos įvykių ir įdomių gyvenimiškų istorijų bei žinomų žmonių meilės romanų, apsuptų paslapčių skraiste. Nieko nuostabaus, daugelio nuomone, Kroatijos oras yra labai palankus meilei.
Uolėtos įspūdingos pakrantės, iš jūros iškylančios salos, saulėta vasara (per metus net 2600 saulėtų valandų), skaidrus, šiltas, iki + 26C laipsnių įšylanti
s vanduo, civilizacijos nesugadintų kalnų, juose tyvuliuojančių ežerų grožis kasmet čia sutraukia daugybę turistų. Tai viena ekologiškiausių Europos šalių. Dešimt nacionalinių parkų garsėja ne tik įspūdingais vaizdais, bet ir augmenijos bei gyvūnijos gausa ir įvairove.
Kroatija beveik neprarado savo ypatingo žavingumo. Dauguma populiariausių tarp turistų regionų beveik nebuvo paliesti karų arba gyventojai sugebėjo sugrąžinti jiems ankstesnį įvaizdį. Adrijos jūros pakrantė neginčijamai yra viena iš labiausiai lankomų poilsiautojų vietų.

Novaturo organizuojamos ekskursijos Rijekos regione:


Vardas:
El. paštas:
Telefonas:
Jūsų užklausimas:
 
 
 
Užsisakykite naujienas el. paštu