Turite klausimų? 
Mielai atsakysime!
Audra Raudytė
+37061738751
info@kelionesis.lt

NOVATURAS - Vasaros kelionės - Kreta

Kelionės į Kretos salą, Graikija

... Heraklionas, Retimnas, Chanija ...Kreta – pasiilgusiems romantikos ir natūralios gamtos grožio

KELIONĖS Į KRETĄ PAIEŠKA


 


Apie KretąSala iškilusi Egėjo jūros pietuose, trijų žemynų – Europos, Afrikos ir Azijos – prekybinių jūros kelių sankryžoje. Kretos plotas – 8 336 kv. km, ilgis – 260 km, krantų ilgis siekia 1 046 km. Tai pati didžiausia Graikijos ir penktoji pagal dydį Viduržemio jūros sala (po Sicilijos, Sardinijos, Korsikos ir Kipro). Šiaurinėje salos pakrantėje įsikūręs Heraklionas – Kretos sostinė. Jis salą padalija tarsi į dvi dalis: vakarinę ir rytinę. Kretoje, skirtingai nuo Graikijos žemyninės dalies, nėra didelių miestų. Daugelis salos gyventojų gyvena mažesniuose miesteliuose ir kaimuose, kurių čia yra per 1 400.
Kreta pastaraisiais metais tapo viena populiariausių poilsiautojų iš Lietuvos atostogų vietų. Čia beveik kiekvienas žemės lopinėlis pasakoja apie ilgaamžę Kretos istoriją, kuri mena laikus dar iki civilizacijos. Su šia sala susiję daugybė senosios Graikijos mitų ir legendų, kurios taip persipynusios su istorija, kad sunku atskirti, kur teisybė, o kur pramanas. Būtent ši sala yra visų dievų tėvo Dzeuso gimtinė. Čia Kretos valdovas Minas sukūrė savo galingą civilizaciją. Čia gyveno ir kūrė garsusis meistras Dedalas. Jis Mino įsakymu sukonstravo labirintą, kuriame drąsusis Tesėjas užmušė baisųjį Minotaurą. Kai kurie tyrinėtojai Kretą laikė viena iš legendinės Atlantidos liekanų, kadangi graikų filosofo Platono aprašytų Atlantidos gyventojų išorė sutampa su pirmųjų Kretos gyventojų išvaizda: jie buvę aukšti, plataus veido, šviesių plaukų, mėlynų akių. Salos mitai ir archetipai žadina mūsų slapčiausias svajones bei vaizduotę. Kretiečiai sako, kad saloje spalvos intensyvesnės, kalnai aukštesni, saulė kaitresnė, labiau uždeganti muzika, skambesnis juokas ir stipresni kvapai negu bet kurioje kitoje pasaulio vietoje.
Sakoma, kad jūrą ir kalnus galima mylėti tik kartu. Kreta šiuo požiūriu yra idealus meilės objektas, nes čia kalnai išauga tiesiog iš jūros. Saloje puikiausios sąlygos poilsiui, nes per metus čia būna daugiau kaip 300 saulėtų dienų. Didžiausia Graikijos sala siūlo tiek, kad vienų atostogų tikrai neužteks visoms patraukliausioms vietoms aplankyti. Sala garsi Lasičio plokščiakalniu, kurio oloje, manoma, gimė dievas Dzeusas, kvapą gniaužiančiais kalnų masyvais, alyvmedžių giraitėmis, įspūdingais Knoso rūmais, muziejuose saugomomis archeologinėmis vertybėmis, vienuolynais ir bažnyčiomis. Lankytojų širdis jaudina ir egzotiška mažų kaimelių atmosfera, kurią sukuria iš išorės ramūs, bet temperamentingos dvasios vietiniai Kretos gyventojai.

Novaturo organizuojamos ekskursijos Kretoje


 

Vardas:
El. paštas:
Telefonas:
Jūsų užklausimas:
 
 
 
Užsisakykite naujienas el. paštu