Turite klausimų? 
Mielai atsakysime!
Audra Raudytė
+37061738751
info@kelionesis.lt

NOVATURAS - Vasaros kelionės - Ispanija

Kelionės į Ispaniją

... Kosta Dorada, Kosta Brava, Malaga ...


Ispanija – temperamentingosios koridos ir aistringojo flamenko šalis

KELIONĖS Į ISPANIJĄ PAEIŠKA

Apie Ispaniją

 
Dosjė
Ispanijos Karalystė
Plotas – 504 030 kv. km.
Gyventojų – beveik 47 mln. (2012 m.).
Sostinė – Madridas
Valiuta – euras
Kalba – ispanų (Galicijoje kalbama ir galisų kalba, baskų krašte ir Navaros provincijoje – baskiškai, Katalonijoje, Valensijoje ir Balearuose – kataloniškai, Maljorkoje – maljorkietiškai)
Religija – katalikybė

Ką kalba istorija?

Tikrieji Pirėnų pusiasalio gyventojai sudarė daugybę atskirų genčių. Galbūt vieninteliai, čia gyvenę dar prieš pasirodant keltams ir išlikę iki šių dienų kaip atskira etninė grupė, yra baskai.
IX a. pr. Kr. pradžioje atsikraustė keltai, o III–II a. pr. Kr. – kartaginiečiai ir graikai.
Po antrojo Pūnų karo, išstūmus Kartaginą iš pusiasalio, Ispanija tapo viena iš Romos imperijos provincijų.
VIII amžiuje beveik visą pusiasalį užkariavo Šiaurės Afrikos musulmonų (maurų) kariuomenė. Po kelis amžius trukusios kovos krikščioniškoji Ispanija susivienijo valdant karaliui Ferdinandui II Aragoniečiui ir karalienei Izabelei Kastilietei.

Nacionalinė virtuvė

„Paella“ – ryžių patiekalas su jūros gėrybėmis ir smulkinta mėsa
„Gazpacho“ – šalta įvairių daržovių sriuba
Kastilietiška sriuba, gaminama iš česnakinės duonos
„Tortilla de patatas“ – omletas su bulvėmis
„Tapas“ – lengvos užkandėlės
„Sempanadillas“ – mažučiai saldūs arba pikantiški pyragėliai
„Crema catalana“ – labai skanus desertas su karamele

Apgyvendinimo ypatumai

Viešbučiai Ispanijoje statyti seniau nei Turkijoje ar Egipte, nes šalyje daug seniau plėtojamas turizmas. Daugelyje viešbučių gėrimai prie maisto tiekiami už papildomą mokestį, sumokant padavėjui po kiekvieno valgymo arba kartą per savaitę (priklausomai nuo viešbučio reikalavimų).
Viešbučio kambario raktą būtina palikti registratūroje. Už pamestą raktą mokamos baudos. Į paplūdimį viešbučio rankšluosčių neštis dažniausiai neleidžiama. Už rankšluosčius prie baseinų kartais reikia palikti piniginį užstatą. Labai mažai viešbučių turi „viskas įskaičiuota“ maitinimo sistemą, retas turi SPA centrą, dažniausiai apsiribojama baseinu ar sūkuriniu baseinu, treniruoklių sale, sauna ar garine pirtimi.

Pravartu prisiminti

Darbo laikas. Kurortuose daugelis privačių krautuvėlių dirba visą savaitę nuo 10 iki 22 val. Parduotuvėlės, esančios toliau nuo turistinių centrų, taip pat kai kurios tipiškos ispaniškos parduotuvės kurortuose dirba pirmadieniais–šeštadieniais 10–13 val. ir nuo 16.00–16.30 iki 20.00–21.00 val. Kai kurios parduotuvės užsidaro siestai (ilgoji pietų pertrauka) nuo 13 iki 16 val. Mažuose miesteliuose tokiu metu niekas nedirba. Kartais nepavyksta net pavalgyti, nes virtuvė pradeda dirbti nuo 20 val. Bankai dirba pirmadieniais–penktadieniais 08.30–13.30.
Arbatpinigiai. Ispanijoje bare arba restorane priimta palikti arbatpinigių 5-10 % nuo sumokėtos sumos.
Transportas. Visoje Ispanijoje labai patogus kelių tinklas ir reguliarus susisiekimas traukiniais bei autobusais. Į autobusą lipama tik pro priekines duris, o išlipama pro užpakalines. Bilietą galima įsigyti bilietų kasose arba iš vairuotojo.
Apribojimai.Keliaujant po Europos Sąjungos šalis nėra ribojama, ką pirkti ir vežtis su savimi, jeigu prekės skirtos asmeniniam naudojimui, o ne perpardavimui.
Lauktuvėms. Vienas seniausių žinomų vynų – „Cheresas“, gaminamas specifiniu būdu, Maljorkos pasididžiavimas – žolelių likeris „Palo“ arba „Hierbas“  

Pajuskite Ispaniją

Siesta, fiesta ir basta – taip ispanai apibūdina savo gyvenimo ritmą. Pajuskite jį, sudalyvaudami liaudies šventėje ar festivalyje (pvz. 7-nių dienų San Fermin šventėje, kurios kulminacija – Bulių bėgimo fiesta, Vandens šventėje, kai tūkstančiai tonų vandens išliejama ant gatves užplūdusių žmonių, pomidorų kare „La Tomatina“).
Pasivažinėkite keturračiais ir paprastais motociklais, motoroleriais, apsilankykite vandens atrakcionų parkuose.
Pamatykite kartą per savaitę Kosta Bravos miesteliuose šokamą sardaną – tradicinį katalonų šokį
Išvyskite, kaip Taragonoje tradicinių švenčių metu statomi žmonių bokštai.
Apžiūrėkite Barseloną – Katalonijos sostinę, turinčią vieną įspūdingiausių pasaulio katedrų – „Sagrada Familia“, smalsumo vedini pamatykite žymiąją maurų mečetę „La Mezquita“ Kordobos mieste.
Nuvykite į Maljorką, atsistoję ant Formentoro iškyšulio uolos pažvelkite į nuostabią Viduržemio jūros panoramą.
 


Apie regioną

 


Kosta Brava ir Kosta Dorada 
Katalonija yra viena iš 17 Ispanijos autonominių sričių. Ji ribojasi su Prancūzija. Jos krantus skalauja Viduržemio jūra. Šioje Katalonijai priklausančioje 580 km ilgio pakrantėje yra garsiosios turistinės zonos – Kosta Brava, Kosta de Barselona-Maresmė, Kosta Dorada.
Katalonija – labai savitos kultūros kraštas, valstybė valstybėje, kurios gyventojai kalba katalonų kalba ir ypatingai gerbia ir puoselėja savo tautos tradicijas. Puikus klimatas, romantiška Viduržemio jūros pakrantė, vaizdingas ir įvairus kraštovaizdis, viduramžių dvasia alsuojantys miesteliai, vienas gražiausių Europos miestų Barselona, kunkuliuojantis regiono kultūrinis gyvenimas ir gausybė švenčių ir pramogų traukia keliautojus iš viso pasaulio. Tai garsaus dailininko Salvadoro Dali, daugelio Ispanijos architektūros šedevrų autoriaus Antonijaus Gaudžio ir dabar garsios operos solistės Monserat Kabaljė gimtasis kraštas. Kosta Brava – nuo Barselonos beveik iki pat sienos su Prancūzija einanti kurortinė nenusakomo grožio Viduržemio jūros pakrantė su įlankėlėmis, iškyšulėliais, apaugusiais jūros vėjų glostomomis pušaitėmis, viliojančiais paplūdimiais. Laukinio kranto vardas šiai vietovei prigijo dėl to, kad daugelyje pakrantės vietų neįmanoma prieiti prie jūros – kalnai ir stačios uolos siekia jūrą, nepalikdamos jokio siauro paplūdimio lopinėlio. Tačiau ten, kur yra mažų siaurų paplūdimių, įsikūrę nuostabūs kurortai. Šias vietas ypač mėgsta geri plaukikai, nes čia jau už 10 m nuo kranto tampa gerokai gilu.
Vieni iš garsiausių Kosta Bravos pakrantės kurortų – Tosa de Maras, Ljoret de Maras, Blanesas – siūlo jums nebrangų, bet puikų poilsį.
Iš Kosta Bravos kurortų patogu nuvažiuoti į netoliese esančią Barseloną, aplankyti Salvadoro Dali muziejų, nuvykti į viduramžių dvasia alsuojantį Gironos miestą ar vieną iš seniausių šalyje Montserato vienuolyną. Tarp kurortinių miestelių patogus susisiekimas, kursuoja autobusai, plaukia kateriai. Piečiau Kosta Bravos esančios Kosta de Barselonos-Maresmės regionas garsėja savo plačiais smėlio paplūdimiais, kuriuos yra pamėgę vandens sporto mėgėjai. Garsiausi regiono kurortai – Malgrad de Maras, Pineda de Maras, Santa Suzana, Kalelja. Dėl vandens kokybės, aplinkos apsaugos, reikalavimų atititikimo, dauguma Kosta de Barselonos-Maresmės paplūdimių turi Mėlynosios vėliavos statusą. Tarp kurortų kursuoja autobusai, greitasis traukinys, leidžiantis patogiai nuvykti iki Barselonos. Netoliese esančios negyvenamos ir aplinkosaugininkų saugomos Medes salos yra nuostabi vieta nardymui. Skaidrus vanduo leidžia stebėti unikalų povandeninio pasaulio gyvenimą.
Nuo Barselonos į pietus esanti Kosta Dorados pakrantė dar vadinama Auksiniu Krantu. Čia smėlis tikrai auksinės spalvos. Pakrantė pasižymi nuosekliai gilėjančia jūra ir nedidelių įlankėlių išraižytais smėlio paplūdimiais. Tokie nuostabūs paplūdimiai tęsiasi keletą kilometrų. Jie ypač traukia šeimas su vaikais. Kosta Dorada Jus nustebins kontrastingu ir vaizdingu kraštovaizdžiu, turtinga provincijos istorija, palankiu klimatu, unikaliais gamtos rezervatais. Kosta Doradoje visada šilčiau ir mažiau lyja ar yra debesuota nei šiaurinėje Katalonijos dalyje Kosta Bravoje. Visi turistai čia jaučiasi labai patogiai, yra kur pailsėti ir pasilinksminti, netrūksta restoranų, diskotekų, klubų, kavinių.
Mėgstantys keliauti gali apsilankyti netoliese esančiuose senoviniuose miesteliuose, vynuogynais apsuptuose vienuolynuose, Prioratos kalnuose išsimaudyti kalnų kriokliuose, nuvykti į renesanso ir baroko sostinę Valensiją. Žinomiausi Kosta Dorados pakrantės kurortai – La Pineda, Salau, Kambrilsas.

Novaturo organizuojamos ekskursijos Kosta Brava ir Kosta Dorada regionose:
Malaga -
sezono naujiena!Didžiausias iš 17 autonominiu Ispanijos regionu – Andaluzija. Plotu ji pranoksta Belgija, Olandija ir Šveicarija, del savo geografinespadetiesdažnaivadinama „tiltu tarp dvieju kontinentu“ ir „vartais i Europa“.
Ne viena amžiu del derlingu Andaluzijos žemiu ir patogios strategines padeties vyko kovos, vieni užkariautojai keite kitus. Andaluzija garsi daugeliu istorijos ir kulturos paminklu. Iš šios Ispanijos dalies kilo ir visiems žinomi flamenco šokiai ir korida. Andaluzijos architekturoje, paprociuose, gyvenimo bude, nacionalines virtuves patiekaluose iki šiol stipriausiai jauciasi islamiškos mauru kulturos itaka.
Kelione po Andaluzija – puiki proga pasigrožeti Andaluzijos kalnais, susipažinti su ispudingais miestais (Sevilija, Granada, Kordoba, Ronda), keleta dienu pailseti viename iš Kosta del Solio kurortu.
Kosta del Solis (išvertus iš ispanu kalbos, „sauletasis krantas“) – Andaluzijos Vi¬duržemio juros pakrantes pietine dalis, traukianti poilsiautojus gamtos grožiu, išvystyta turizmo infrastruktura, „Me-lynosios veliavos“ ženklu pažymetais papludimiais ir kunkuliuojanciu nakti¬niu gyvenimu. Vidutinis sauletu dienu skaicius per metus – 320 dienu.
Kosta del Solyje žavi smeleti papludi¬miai, kalnai snieguotomis viršunemis, derlingas Gvadalkivyro upes slenis ir miškai. Kosta del Solyje yra visame pa¬saulyje žinomi Marbelos, Toremolinos, Benalmadenos ir Fenžirolos kurortai, kuriuose rasite ivairiu kategoriju vieš¬bucius, privaciu vilu rajonus, prekybos ir pramogu centrus. Baruose, nakti¬niuose klubuose ir kazino gyvenimas verda nuo velaus vakaro iki aušros.
Poilsiaudami Kosta del Solyje, galesite ne tik megautis saule, smelio papludi¬miais ir Viduržemio jura. Ekskursiju sa¬raše – Marokas, Granada (aplankysite ižymiaja Alhambra), Sevilija, Kordoba, Toledas, Madridas, Gibraltaras. Pikaso gerbejai jo gimtineje – Kosta del Solyje – gales pamatyti menininko darbus
Noredami pajusti tikraji Andaluzijos žavesi, atsipalaiduokite ir niekur ne¬skubekite. Ramiai pavesyje gurkšno¬kite taure ispaniško vyno per popietes tvankuma, nesijaudindami del siestos metu nedirbancio muziejaus ar par¬duotuves; nelaukdami, kol dešimta valanda vakaro atsidarys vietiniai restoranai. Dirstelekite i keleta baru, kol rasite ta, kurio meniu ir lankytojai atitiks Jusu nuotaika; megaukites velyva vakariene, kai nuslugsta karš¬tis ir nera kur skubeti, nes diena jau baigiasi.

Novaturo organizuojamos ekskursijos Malagos regione:
Vardas:
El. paštas:
Telefonas:
Jūsų užklausimas:
 
 
 
Užsisakykite naujienas el. paštu