NOVATURAS - Žiemos kelionės - Egiptas

Kelionės į Egiptą

... Hurgada, Marsa Alamas, Šarm el Šeichas, Taba ...

   
 
Egiptas – gyvenimo džiaugsmo ir saulės šalis

KELIONĖS Į EGIPTĄ PAIEŠKA
 
 

 
Apie Egiptą


Dosjė
Plotas – 1 002 450 kv. km.
Gyventojų – 83 mln. (2012 metais)
Sostinė – Kairas
Valiuta – Egipto svarai ir piastrai (smulkesnieji pinigai)
Kalba – arabų
Religija – dominuoja islamas, dauguma likusiųjų – krikščionys koptai
 
Ką kalba istorija?
Aukštutiniame (pietų) Egipte žmonės gyveno jau prieš 250 tūkst. metų.
Mitinis Aukštutinio Egipto valdovas Menis apie 3050 m. pr. Kr. suvienijo Žemutinio Egipto ir Aukštutinio Egipto valstybes ir pastatė garsiąją Memfio tvirtovę.
Senojo Egipto istorija skirstoma į tris klestėjimo laikotarpius: piramidžių amžiumi vadinamą Senąją karalystę (2663–2195 m. pr. Kr.), Vidurinę karalystę (2066–1650 m. pr. Kr.) ir Naująją karalystę (1550–1064 m. pr. Kr.), vadinamą aukso amžiumi.
Egipto žlugimas siejamas su faraonės Kleopatros VII vardu, kuri pradėjo dinastinius karus su savo broliais bei vyrais ir pasikvietė į pagalbą Romos armiją.
Šalį iki VII a. pabaigos valdžiusius romėnus išstūmė pranašo Mahometo suvienyti arabai. Jų valdymas tęsiasi iki šiol.
Iškasus Sueco kanalą Egiptas tapo svarbiu pasaulio transporto tašku.
1953 metais, nuvertus karalių, Egiptas buvo paskelbtas respublika.
 
Nacionalinė virtuvė
„Foul“ – pupelių patiekalai
„Humus“ – avinžirnių pasta
„Hamam mahshi“ – ryžiais įdarytas balandis
„Mashi warag enab“ –vynmedžių lapai, įdaryti ryžiais arba mėsa
„Kofta“ – avienos arba jautienos maltinukai su prieskoninėmis žolelėmis
Kebabai – gaminami iš avienos, jautienos, vištienos
Desertas „baklava“ – sluoksniuoti kepiniai, įdaryti pistacijomis, smulkintais riešutais, mirkyti pieno ir medaus sirupe
„Karkade – hibisko“, dar vadinamo Sudano rože, gėrimas, patiekiamas atšaldytas arba karštas, kaip arbata
 
Apgyvendinimo ypatumai
Egipte galioja kiti viešbučių klasifikacijos standartai nei Europos šalyse. Jokiu būdu negalima lyginti tos pačios kategorijos viešbučių Europoje ir Egipte. Pavyzdžiui, 4 žvaigždučių Egipto viešbutis galbūt galėtų atitikti 3 žvaigždučių viešbučio standartus Europoje. Viešbučio interjerui dažnai naudojama daug marmuro, aukso imitacijos detalių ir kitų vietinių žaliavų. Viešbučių pasiūla Egipte itin plati – nuo žemiausios kategorijos (2-3*) kurortų centruose iki aukščiausios kategorijos (4-5*) viešbučių, esančių atokiau nuo miestelių šurmulio, šalia paplūdimio, su didelėmis teritorijomis ir paslaugų gausa. Dauguma viešbučių turi savo paplūdimio zoną, kuria gali naudotis tik to viešbučio svečiai. Egipto viešbučiuose aptarnaujantis personalas yra tik vyrai. Jie labai paslaugūs ir stengiasi įtikti, tikėdamiesi arbatpinigių („bakšišo“). 
 
Pravartu prisiminti
Darbo laikas.Parduotuvės dirba 11.00–21.00 val. ir dar ilgiau, gali būti uždaromos ir pietų pertraukai. Ramadano laikotarpiu parduotuvių, valstybinių įstaigų ir lankytinų vietų darbo laikas gali būti sutrumpintas. Pinigų keityklų ir bankų darbo laikas nėra apibrėžtas. Dažniausiai pinigus galima išsikeisti viešbučių arba kurorto valiutos keityklose, kurios dirba nuo 10.00–11.00 iki 13.00 val. ir nuo 18.00 iki 22.00 val.
Arbatpinigiai. 10–12 proc. yra pridedama prie viešbučių ir restoranų sąskaitų. Arbatpinigiai (5 EGP) mokami už pačias įvairiausias ir netikėčiausiai suteiktas (o kartais tik ketinamas suteikti) paslaugas.
Transportas. Nebrangus ir dažnai kursuojantis transportas – maršrutiniai autobusiukai. Kelionės kaina kurorto teritorijoje yra fiksuota – 1–2 EGP. Taip pat važinėja skiriamosiomis spalvomis nudažyti taksi automobiliai, turintys skaitiklius, tačiau dėl kainos būtina susitarti iš anksto ir paruošti sumą be grąžos.
Apribojimai. Į Egiptą draudžiama įvežti daugiau nei 400 cigarečių, 3 l alkoholinių gėrimų. Draudžiama išvežti antikinius daiktus, kriaukles ir koralus. Alkoholinių gėrimų (taip pat alaus) vartojimas reglamentuojamas.
Lauktuvėms. Arabų nacionaliniu turtu laikoma vandens pypkė (kaljanas) ir rankų darbo stiklo buteliukai kvepalams, gydomieji ir kvapnieji Egipto aliejai, saldumynai, įvairios arbatos ir prieskoniai.
 
Pajuskite Egiptą
Pasiderėkite, į derybas žiūrėdami kaip į žaidimą, kurio pagrindinė taisyklė – nerodyti per didelio susidomėjimo Jums patikusiu daiktu ir siūlyti mažesnę kainą.
Išbandykite paviršinį nardymą su vamzdeliu arba giluminį nardymą Raudonoje jūroje – pamatykite koralų rifus ir spalvingas žuvis.
Vakare, sutemus, ramiai šnekučiuojantis apie politiką, šeimą ar gyvenimą užtraukite vandens pypkę. Arabai leidžia ją rūkyti net moterims ir vaikams.
Būtinai išgerkite „karkade“ arbatos ir šviežiai spaustų (mangų, guavų, citrinų) sulčių.
Gyvenimo potyris – kelionė į dykumą.Apie kurortus

 

 
  Hurgada
 
 
Hurgada – tai vienas svarbiausių turizmo centrų prie Raudonosios jūros. Ji išaugo iš mažo žvejų miestelio ir nuo šalies sostinės Kairo yra nutolusi apie 450 km. Tai vienas pirmaujančių kurortų pasaulyje pagal viešbučių skaičių. Jau dabar, turintis daugiau kaip 200 viešbučių pajūryje, miestas dar vis plečiasi.
Kurortą sudaro 3 centrai: Sakala (kadaise buvęs žvejų kaimelis, šiuo metu tai naujasis miesto centras su daugybe viešbučių ir parduotuvių, kur gausu juvelyrinių dirbinių, odos gaminių ir kitų suvenyrų.), El Dacharas (senoji miesto dalis, kur viešbučių yra nedaug, čia įsikūrę vietiniai gyventojai) ir neseniai išaugęs šiuolaikiškas „Village Road“ rajonas su besitęsiančia 5 km viešbučių, parduotuvių, kavinių ir barų virtine. Prie smėlėtų paplūdimių, besidriekiančių dešimtis kilometrų, stovi įvairių kategorijų viešbučiai. Jei norite po paplūdimio pramogų pasivaikščioti po triukšmingą rytietišką turgų, gausybę parduotuvėlių – šis kurortas kaip tik jums.
Raudonosios jūros povandeninis pasaulis ypač žavingas ir laikomas vienu iš pačių gražiausių ir spalvingiausių pasaulyje. Raudonojoje jūroje galima išbandyti visų rūšių vandens sportą – nardymą, buriavimą, plaukiojimą burlente ir kt. Čia atostogauja ir sportuoja daug nardymo mėgėjų. Beveik kiekviename didesniame Hurgados viešbutyje galima išsinuomoti vandens sporto įrangą. Naujokams organizuojami nardymo kursai, kuriuos veda patyrę instruktoriai. Organizuojamos ekskursijos laivu į jūrą prie koralinių rifų. Jūroje esanti Giftuno sala – ideali vieta pirmajai pažinčiai su povandeniniu pasauliu. Verta išbandyti ir dieninį, ir naktinį nardymą prie „House“, „Abu Dabab“, „Shoab Alam“, „Shab Sharm“, Panoramos, „Shoab Al Hamra“ („Elphinstone“) rifų, taip pat prie rifų, esančių šalia „Rashman“ grotos.
 
 
El Gouna
 
 
Apie 25 km į šiaurę nuo Hurgados esanti El Gūna “El Gouna” laikoma madingiausiu, elegantiškiausiu, moderniausiu kurortu Raudonosios jūros pakrantėje. Čia žavi dirbtiniai kanalai, lagūnos, įlankos, žaliuojantys ir žydintys augalai. El Gūnos viešbučiams būdingas išskirtinis stilius. Dažniausiai tai neaukšti vasarnamių tipo viešbučiai, sujungti tilteliais. Į namelius jus atplukdys kanalais plaukiojančios valtys. Todėl šis kurortas dar vadinamas „Raudonosios jūros Venecija“. El Gūna turi „pačio draugiškiausio aplinkai“ Egipto kurorto titulą.
Įdomu, kad visi viešbučiai čia turi bendrą pramogų infrastruktūrą. El Gūnos poilsiautojai po kurortą gali nemokamai keliauti mikroautobusiukais ir valtimis, arba už nedidelį mokestį naudotis taksi, vadinamo „tuk-tuk“, paslaugomis.
El Gūnoje galima rasti ir atokesnių paplūdimių, ir už kurorto nusidriekusią dykumą, ir žavintį spalvingą povandeninį pasaulį su paskendusiais laivais. Autentiška El Gūnos atmosfera neretai įkvepia vietinius arba užsienio menininkus. Tai verslininkų sukurtas rojus turistams prie Raudonosios jūros. Povandeniniai plaukiojimai, jėgos aitvarų ir burlenčių sporto galimybės, golfo laukai, ekskursijos, pramogos, aukščiausios klasės restoranai ir naktinis gyvenimas išskiria El Gūną iš kitų kurortų.
 
Novaturo organizuojamos ekskursijos Hurgados regione

 
 


Marsa Alamas
 

 
Marsa Alamas – naujas pietryčių Egipto kurortas vakariniame Raudonosios jūros krante. Šiuo metu tai vienas greičiausiai augančių kurortų, vis labiau populiarėjantis tarp Vakarų Europos turistų, ieškančių naujų ir žmogaus nepaliestų gamtos kampelių. Šis 150 km jūros pakrante besidriekiantis kurortas yra įsikūręs ten, kur Arabijos dykuma susilieja su Raudonąja jūra. Saulėti baltojo smėlio paplūdimiai, palmės bei pro krištolinį vandenį boluojantys koraliniai rifai – puiki vieta atostogoms.
Greta naujai besikuriančios kurortinės zonos yra mieguistas Marsa Alamo žvejų kaimelis, tačiau už mieguistumo šydo slepiasi neįtikėtinai turtinga istorija. Marsa Alamo kaimelyje žmonės gyveno jau nuo akmens amžiaus. Apylinkėse randama daug akmens amžiaus piešinių ant uolų, kuriuose vaizduojami medžioklės su šunimis ritualai. Antikos laikais Ptolemėjas II nutiesė 230 km ilgio kelią per visą Rytų dykumą nuo Edfu iki Marsa Alamo prie Raudonosios jūros. Marsa Alamas buvo svarbus Egipto ekonomikai ir dėl to, kad šiose apylinkėse gausu vario, švino, aukso, smaragdų ir kitų pusbrangių akmenų. Čia buvo pastatytos pirmosios pasaulyje smaragdų kasyklos, kurios vienintelės tiekė smaragdus Romos imperijai. Kleopatros kasyklas, esančias Vadi el Gemalo nacionaliniame parke, pietinėje Marsa Alamo dalyje, galima aplankyti ir dabar. Nors ir nėra svarių įrodymų, kad šios kasyklos veikė Kleopatros valdymo laikais, tačiau dėl Kleopatros aistros papuošalams su smaragdais šios kasyklos ir buvo pavadintos jos vardu. 1571 m. sultonas Selimas I ant kalvos pastatė sunkiai įveikiamą Kuseiro tvirtovę, iš kurios prireikus buvo galima apginti El Kuseiro uostą ir sekti sultono imperijos prekybos kelius, vykstančius Raudonąja jūra.
XX a. dešimtajame dešimtmetyje klestint Hurgados ir Šarm el Šeicho kurortams šalia Marsa Alamo kaimelio ant laukinių nepaliestų paplūdimių ir palei pakrantę besidriekiantį koralinį rifą pradėjo kurtis Marsa Alamo kurortas. 2001 m. jame buvo pastatytas pirmasis ir vienintelis privatus šalyje oro uostas. 2007-aisiais buvo nutiestas naujas kelias tarp Marsa Alamo ir Edfu.
Marsa Alamas - tai kurortinė zona, kuri driekiasi 150 kilometrų tarp El Kuseiro ir Marsa Alamo. Šioje pakrantėje iškilę daug naujų viešbučių, o povandeninis rifas užburia ir paviršinio nardymo mėgėjus, ir giluminio nardymo entuziastus. Šiame rife galima sutikti netgi kūjagalvį ryklį. Marsa Alamą atostogoms renkasi poilsiautojai, ieškantys ramybės ir vandens pramogų.

Novaturo organizuojamos ekskursijos Marsa Alame regione

Šarm el Šeichas
Šarm aš Šeichas įsikūręs Sinajaus pusiasalio pietuose. Dėl daugelio čia vykstančių tarptautinių taikos konferencijų Šarm aš Šeichas dar vadinamas „Taikos miestu“.
Šarm aš Šeicho kurortas yra padalytas į 6 kurortines zonas: Ras Nosranį (Ras Nosrani), Sharks Bėjų (Shark’s Bay), Nabk Bėjų (Nabq Bay), Hadabą (Hadaba), Senąjį Šarm aš Šeichą (Old Sharm El Sheikh) ir Naama Bėjų (Naama Bay). Šarm aš Šeichas labai skiriasi nuo kitų Egipto kurortų. Tai vienas prestižiškiausių ir brangiausių Raudonosios jūros kurortų. Čia nėra daug 2 ir 3 žvaigždučių viešbučių, tačiau puikus 4 ir 5 žvaigždučių viešbučių pasirinkimas. Viešbučių kokybė ir paslaugų lygis aukštesnis nei Hurgadoje. Dauguma viešbučių arabiško stiliaus, pastatų aukštis yra ribojamas gamtos apsaugos įstatymų.Vykstant atostogauti į Šarm aš Šeichą, reikia žinoti, kad dauguma kurorto paplūdimių yra koraliniai, uolėti, viešbučių svečiams nėra paprasta įbristi į jūrą. Dėl šios priežasties dauguma viešbučių turi nutiestus į jūrą pontoninius arba medinius tiltus. Rekomenduojama avėti specialią avalynę. Šarm aš Šeiche yra 2 smėlio paplūdimiai – Naama Bėjaus kurorte ir Šarm aš Majos įlankoje (netoli Senojo Šarm aš Šeicho).
Šarm aš Šeicho vardas yra puikiai žinomas povandeninio nardymo mėgėjams. Čia dar arčiau kranto galima nardyti ir grožėtis koraliniais rifais. Tai viena geriausių povandeninio nardymo vietų pasaulyje. Už 18 km nuo kurorto – UNESCO saugomas Ras Mohamedo povandeninio Raudonosios jūros pasaulio draustinis. Iki 80 m gylio besitęsiančios koralinių rifų sienos, koralų sodai nepalieka abejingų net ir daug mačiusių povandeninio nardymo profesionalų. Tiems, kas bijo pasinerti po vandeniu, puikiai tiks paviršinis nardymas, kelionės povandeniniu laivu ar laivu stikliniu dugnu. Nuotykių mėgėjai galės paplaukioti su delfinais.
Šarm aš Šeichas yra žinomas ne tik dėl povandeninio pasaulio. Jis vilioja turistus įdomiomis kelionėmis, kurios organizuojamos tik iš šio Egipto kurorto. Viena iš populiariausių turistų lankytinų vietų yra Sinajaus, arba Mozės, kalnas ir jo papėdėje įsikūręs Šv. Kotrynos vienuolynas. Atvykę ilsėtis į Šarm aš Šeichą, poilsiautojai turi galimybę pamatyti ir kitų šalių įspūdingus turistinius objektus – Jeruzalę, Negyvąją jūrą Izraelyje ar Petrą Jordanijoje. Šarm aš Šeichas yra žinomas ne tik dėl povandeninio pasaulio. Jis vilioja turistus įdomiomis kelionėmis, kurios organizuojamos tik iš šio Egipto kurorto. Viena iš populiariausių turistų lankytinų vietų yra Sinajaus, arba Mozės, kalnas ir jo papėdėje įsikūręs Šv. Kotrynos vienuolynas. Atvykę ilsėtis į Šarm aš Šeichą, poilsiautojai turi galimybę pamatyti ir kitų šalių įspūdingus turistinius objektus – Jeruzalę, Negyvąją jūrą Izraelyje ar Petrą Jordanijoje.
 


Taba
Taba – tai didingo Sinajaus kalnų kraštovaizdžio apsuptyje esantis ramus Egipto kurortas. Ne veltui šis gražiausia jūros pakrante Egipte garsėjantis kurortas vadinamas Raudonosios jūros Rivjera. Čia visai šalia kurortų ir viešbučių stūkso įvairiaspalvės granitinės uolos, o smėlėtas pakrantes skalauja sodrios Raudonosios jūros bangos. Ramiam ir maloniam poilsiui Taboje pačios geriausios sąlygos.
Šis kadaise buvęs beduinų kaimelis daug kartų ėjo iš rankų į rankas. 1949 m. Taba atiteko Egiptui, Sueco krizės metu ją okupavo Izraelis, 1957 m. ji grąžinta Egiptui, o 1967 m. po 6 dienas trukusio karo ją vėl okupavo Izraelis ir pastatė ten 400 kambarių viešbutį. Galiausiai 1988 m. tarptautinė komisija Tabą pripažino Egiptui. Teritorija buvo grąžinta 1989 m. Kaip sutarties dalis buvo įtrauktas punktas, kad vykstantieji iš Izraelio į Egiptą pro Eilatą 14 dienų gali įvažiuoti be vizos.
Šiandien Taboje poilsiauja turistai iš įvairiausių pasaulio šalių, šį kurortą pamėgę dėl puikios geografinės padėties, povandeninio pasaulio turtų, unikalaus kraštovaizdžio, aukštos klasės viešbučių ir ramaus poilsio galimybės.
Tabos pakrantė išsiskiria savo kalnuotu peizažu. Margaspalvio granito uolos beveik prieina prie pat Raudonosios jūros. Jas skiria tik auksinio smėlio juosta ir žaliosios viešbučių oazės.
Nepakartojamas povandeninis pasaulis užburia savo flora ir fauna, o nardymo centrai suteikia visą reikiamą įrangą ir sudaro sąlygas, kad poilsiautojai galėtų mėgautis povandeninio pasaulio vaizdais. Nenorintys ar nemėgstantys nardyti gali plaukioti burlente, kajakais arba laivais, plaukti į egzotinę žvejybą.
Taba garsėja savo unikalia geografine padėtimi – iš čia puikiai matosi trys kaimyninės valstybės – Izraelis, Jordanija ir Saudo Arabija. Iš Tabos paprasta aplankyti Izraelį, Jordaniją, Mozės kalną, Šv. Kotrynos vienuolyną, Faraonų salą.


 
 

Vardas:
El. paštas:
Telefonas:
Jūsų užklausimas:
 
 
 
Užsisakykite naujienas el. paštu