NOVATURAS - Vasaros kelionės - Turkija

Kelionės į Turkiją

... Antalija, Bodrumas, Marmaris ...
TURKIJA – antikos lobynas ir daugelio senovės civilizacijų lopšys

KELIONĖS Į TURKIJĄ PAIEŠKA


 


Apie Turkiją
 

Dosjė
Plotas – 783 562 kv. km
Gyventojų – 79,7 mln. (2011 m.)
Sostinė – Ankara
Valiuta – turkiška lira
Kalba – turkų
Religija – 99 % musulmonų (keturi penktadaliai – sunitai, penktadalis – šiitų)
 
 Ką kalba istorija?
Dėl savo išskirtinės geografinės padėties Turkija buvo Rytus ir Vakarus jungiantis tiltas. 
Turkija vadinama civilizacijos lopšiu, nes jos teritorijoje, pradedant 7500 m. pr. Kr., gyveno daug skirtingų tautų – jonėnai, hetitai, neo – hetitai, asirai, frygai, lydai, karai, likai, persai, makedoniečiai, turkai, bizantiečiai. 
Dabartinė Turkijos teritorija kadaise priklausė Romos imperijai. VI a. žlugus Vakarų Romos imperijai, Rytų Romos imperijos dalis (dabartinė Turkijos teritorija) pateko į graikų įtakos zoną ir tapo Bizantija. 
Civilizacijos klestėjimas Bizantijoje tęsėsi iki turkų
Osmanų pulkų įsiveržimo XV a. Osmanų imperijai Turkija priklausė daugiau kaip 600 metų.
Ši imperija, išsiplėtusi iki Šiaurinės Afrikos, Rytų Europos ir Mažosios Azijos, žlugo tik
Pirmojo pasaulinio karo pabaigoje.

Nacionalinė virtuvė

Avienos patiekalai – „shish kebab“, „doner kebab“
Žuvies patiekalai – „barbunya“ (raudonoji kefalė), „kilic baligi“ (kardžuvė)
„Dolma“ – riešutai ir razinos, suvynioti į vynmedžių lapus
„Kamiyarik“ – baklažanai, prikimšti maltos mėsos
„Giozleme“ – susuktas blynas, į kurį dažniausiai dedamas fetos sūris arba daržovės.
„Ayran“ – jogurtinis gėrimas
 
Apgyvendinimo ypatumai
Turkijoje siūlomas itin didelis įvairiausių apgyvendinimo paslaugų pasirinkimas – nuo 2* iki 5* kategorijų viešbučiai. 5* kategorijos viešbučiai dažniausiai yra dideli, turintys erdvias teritorijas ir siūlantys platų paslaugų spektrą.
Kurortų centruose (Alanijoje, Kemere, Marmaryje, Bodrume) esantys viešbučiai dažniausiai turi nedidelę teritoriją (tik tiek, kiek užima baseino zona, keletas nedidelių bendro naudojimo zonų). Aplink centre esančius viešbučius įkurta daug parduotuvių, barų, restoranų, diskotekų, todėl gali būti triukšminga iki vėlyvos nakties.
Nors Turkijos viešbučiai yra kategorizuojami žvaigždutėmis, egzistuoja ir atskira viešbučių Holiday Village bei Boutique kategorizacija. Holiday Village – tai atostogų kompleksai, paprastai pasižymintys didelėmis teritorijomis, apgyvendinimu vasarnamiuose, vilose, siūloma daug aktyvaus poilsio galimybių. Boutique - paprastai nedideli, jaukūs, asmeninį aptarnavimą akcentuojantys viešbučiai.

Pravartu prisiminti
Darbo laikas. Parduotuvės dirba nuo 9.00 iki 20.00 val., pietų pertraukos parduotuvėse nėra. Mažos parduotuvės dirba ilgiau. Didieji prekybos centrai dirba iki 22.00 val. Bankų darbo laikas yra nuo 8.30 iki 12.00 val. ir nuo 13.30 iki 17.00 val. (savaitgaliais nedirba).
Arbatpinigiai. Arbatpinigiai restoranuose dažniausiai įtraukiami į sąskaitą (10 proc.). Pagal tradiciją padavėjams ar viešbučio tarnautojams paliekama apie 10 proc. nuo sąskaitos sumos (priklausomai nuo aptarnavimo kokybės).
Transportas. Turkija turi gerai išvystytą autobusų susisiekimo tinklą. Važiavimas autobusais nėra brangus, tačiau laiko sąnaudos, palyginus su taksi, gali būti didesnės. Taksi paslaugos brangokos (1 km kainuoja apie 1 eurą). Kelionė maršrutiniu autobusiuku (dolmušu) kainuoja pigiau (kurorto ribose – apie 2 turkiškas liras).
Apribojimai. Į Turkijos respubliką draudžiama įvežti daugiau nei 2 litrus alkoholinių gėrimų, 600 vnt. cigarečių. Draudžiama išvežti antikinius daiktus. Naujiems kilimams, senoviniams daiktams, mineralams išsivežti reikalingos papildomos procedūros. Griežtai draudžiama fotografuoti ir filmuoti karinius ir kitus valstybinės paskirties objektus. Per Ramadaną alkoholis nevartojamas, tad valstybinėse parduotuvėse šiuo laikotarpiu alkoholinių gėrimų įsigijimas gali būti ribojamas.
Lauktuvėms. Tradiciniu būdu pagamintos keramikinės lėkštės, puodeliai ar vazos. Turkija savo keramikos dirbiniais garsėja nuo XVI amžiaus.
 
Pajuskite Turkiją
Norint pajusti, ką reiškia senovinė, dar antikos laikus primenanti pirtis, būtina apsilankyti turkiškoje pirtyje.
Po procedūrų neskubėkite išeiti – atsipalaiduokite, pasivaišinkite karšta obuolių arba juodąja turkiška arbata.
Jei mėgstate adrenaliną, būtina išbandyti iškylą plaustais kalnų upe.
Istorijos alsavimą pajusite pamatę Pamukalę, Efesą, Sidės senamiestį, Žaliąjį kanjoną, Aspendoso antikinį teatrą, Kuršunlu parką, Kapadokiją, Stambulą.
 

 
Apie regionusAntalija 

Turkija – ideali šalis pirmajai poilsinei kelionei ir atostogoms paplūdimiuose. Dauguma mūsų keliautojų čia jaučiasi kaip namuose. Turkija išlieka pati populiariausia vasaros atostogų šalis tarp lietuvių turistų.
Čia gausi viešbučių pasiūla: nuo žemiausios kategorijos miesto tipo viešbučių iki aukščiausio lygio viešbučių kompleksų, geras aptarnavimas ir, žinoma, geriausias kokybės ir kainos santykis. Turkiški viešbučiai jau senokai tapo savotišku standartu, poilsio prie jūros kokybės matu. Kiekvienais metais Antalijos regionas vis nustebina savo plėtra. Populiariausiuose ir jau seniai lietuvių pamėgtuose kurortuose Beleke ir Laroje kiekvienais metais atidaromos dešimtys naujų viešbučių ir vis daugiau aukščiausios kategorijos viešbučių, stulbinančių savo architektūra, įranga, paslaugų įvairove.
Dauguma viešbučių jau nuo 3 žvaigždučių kategorijos siūlo maitinimo sistemą „viskas įskaičiuota“, ką dažniausiai ir mėgsta poilsiautojai Turkijoje. Šilta Viduržemio jūra, žaliuojantys Tauro kalnai, karšta saulė, gausi turkiška virtuvė, gardus vietinis alus ir rakija (anyžinė degtinė), pramogos (turkiško folkloro naktys, iškylos jachtomis ir džipais), naktiniai klubai, pirtys (hamamai), turkiškas masažas, plaukimas plaustais kalnų upe – tai viskas, ko reikia, norint smagiai ir turiningai praleisti atostogas.
Pagrindinis Turkijos kurortų privalumas – gausus vienas nuo kito besiskiriančių kurortų pasirinkimas. Kemere žavi miškingi kalnai, Laroje, Alanijoje ir Beleke – puikūs smėlio paplūdimiai, kai kas renkasi turkio spalvos įlankėles Marmaryje ir Fetijoje čia šiaip apie Marmarį, o dar kiti – nepamirštamus Sidės peizažus.
Regionas, kuriame įsikūrusi Antalija, senovėje buvo laikomas visų mistinių reiškinių centru, o nuo aštuntojo dvidešimtojo amžiaus dešimtmečio, jis tapo „Turkijos Rivjera“. Šis regionas dabar garsėja aukščiausios klasės viešbučiais, sporto kompleksais, naktiniais barais ir prabangiomis parduotuvėmis.
Antalija – spalvingas, smagus šiuolaikinis kurortas, nepraradęs ir senovinio žavesio. Šio miesto istorija susijusi su daugybe mitų ir dingusių civilizacijų paslapčių. Kadaise tai buvo vienas svarbiausių Romos imperijos centrų...
Antalijos pajūryje viešbučiai tęsiasi keliasdešimt kilometrų. Daugelio turistų nuomone, Antalija yra geriausias Turkijos kurortas. Šiandien tai tikras rojus poilsiui žavingos gamtos prieglobstyje. Šioje vietovėje per metus būna apie 300 saulėtų dienų, todėl maudymosi sezonas trunka nuo gegužės iki lapkričio mėnesio Antalijoje metų laikai egzistuoja tik kalendoriuje. Čia karaliauja tik du sezonai – pavasaris ir vasara. Žydras dangus ir krištolinė jūra kviečia mėgautis atostogomis. Pusmėnulio formos Antalijos įlanka ties kurortu – viena iš geriausių šalyje nardymo vietų.


Novaturo organizuojamos ekskursijos Antalijos regione


 Bodrumas
Sezono naujiena!

 
Bodrumas – regionas Turkijos pietvakariuose, kuris pritraukia poilsiautojus ne tik savo papludimio juosta, jura ir puikiu oru, bet ir senoves pasaulio istorija. Bodrumas yra vienas iš pagrindiniu Turkijos turizmo industrijos centru, pritaikytas patogiam poilsiui ir išlaikes istorines miesto vietas. Iki 1960 metu Bodrumas buvo žveju kaimas, taciau dabar tai regiono centras, aplink kuri susitelke mažyciai kaimeliai. Miestas ir aplinkines gyvenvietes yra isikurios pietineje Bodrumo pusiasalio puseje, tad šiltas Turkijos klimatas kurorto neapleidžia visus metus. Del savo malonaus klimato, puikiu vaizdu ir istoriniu idomybiu Bodrumas yra populiari poilsio vieta.
Pagrindine Bodrumo istorine ižymybe – tai vienas iš septyniu senoves pasaulio stebuklu – Halikarnaso mauzoliejus. Bodrumo istorija prasidejo tuomet, kai VII a. pr. Kr. amžiuje prieš musu i dabartinio Bodrumo teritorija atsikele gyventi graikai, taciau greitai vietoves valdyma pereme persai. IV amžiuje prieš musu era Bodrumo regiona valde persas Mausolusas, kuriam mirus jo žmonos isake pastatyti masyvu mauzolieju valdovui atminti. Butent šis mauzoliejus buvo paskelbtas vienu iš septyniu pasaulio stebuklu – jis didingai stovejo juros pakranteje daugiau nei 1700 metu, kol galiausiai buvo sunaikintas žemes drebejimu. Velesniais laikais krašta valde persai, graikai ir turkai, tad šiuolaikiniame kurorte vis dar galima atrasti šiu kulturu liekanu.
Šiandien Bodrumas yra populiari atostogu kryptis tiems, kurie megsta tradicines Viduržemio juros atostogas. Turistinio sezono metu Bodrumas tampa vandens pramogu parku po atviru dangumi. Teritorija vandenyje palei papludimi yra aptveriama apsauginemis juostomis, kad pro šali plaukiancios jachtos ir kiti laiveliai nekliudytu poilsiautoju. Norintys daugiau paguleti ir pasideginti gali rinktis papludimius šalia esanciuose kituose miesteliuose Gumbete ar Biteze – ju papludimiai yra smeleti, o Bodrumo sudarytas iš mažu akmeneliu. Mažycius ir puikius smelio papludimius turintis Torbos kurortas labiau tinkamas tiems, kurie nori pasijusti arciau gamtos ir senoves – cia išsaugota daug 2500 metu senumo pastatu. Taciau smelio ne visuomet reikia: Bodrume poilsiautojams siulomas labai platus vandens pramogu spektras. Pasiplaukiokite laivelio po ilanka, paplaukiokite panire i vandeni ir pasigrožekite juros dugnu arba nerkite dar giliau kartu su kitais nardytojais.
Tiems, kam papludimio jau gana, butina apsilankyti tradicinese turkiškose pirtyse ar išsimaudyti purvo voniose – šios cia visiškai naturalios, mat maudynes vyksta šalia tekancioje upeje. Autentikos ieškantiems verta pasiplaukioti tradiciniais mediniais „flaka“ laiveliais. Dauguma ju naudoja variklius, taciau dar galima atrasti ir tu, kurie kaip senais laikais plaukioja tik vejo pagalba.
Bodrumas taip pat yra puiki atostogu vieta žmonems, kurie nori pasigrožeti Viduržemio juros kranto gamta, isigilinti i krašto istorija ir aktyviai pakeliauti. Iš Bodrumo taip pat kursuoja keltai i Rodo, Koso ir Simes salas Graikijoje.
 
Novaturo organizuojamos ekskursijos Bodrumo regione
 
 MarmarisTen, kur Viduržemio jūra susilieja su Egėjo, stovi senas, bet kartu ir labai šiuolaikiškas Marmaris – pats gražiausias pietvakarinės Turkijos miestas.
Nedaug vietovių grožiu prilygsta išskirtinei Marmario aplinkai: jaukų paplūdimį juosia oleandrai, dervamedžiai ir pušynai.
Kurortas buvo pastatytas prieš 3500 metų stovėjusio Pikos miesto vietoje. Dar visai neseniai Marmaris buvo tik mažai žinoma žvejų gyvenvietė, kur retkarčiais užsukdavo po Viduržemio jūrą plaukiojantys kruiziniai laivai. Pastebėtas Marmario grožis nebuvo pamirštas – greit jis tapo klestinčiu kurortu. Čia įsikūrusi viena iš svarbiausių Viduržemio jūroje jachtų prieplaukų, organizuojama daugybė ekskursijų po pakrančių įžymybes. Galima paplaukioti katamaranais, pasivažinėti vandens slidėmis.
Marmario kraštas dar išlaikęs daugybę didingus antikos laikus menančių paminklų. Keliaudami per Efesą, Miletą, Prieną, Didimą, Halikarnasą, Telmesą, susidarysite vaizdą, kokie antikos laikais buvo gražūs ir didingi miestai. Savo mįslingumu stulbina Artemidės šventyklos Efese ir Halikarnaso mauzoliejaus Bodrume liekanos. Šie du iš septynių garsiųjų pasaulio stebuklų stovėjo Marmario krašte.
Marmario kurortinė zona tęsiasi nuo Bodrumo iki Antalijos. Šis kraštas turistų dar vadinamas žydrųjų kelionių kraštu.

Novaturo organizuojamos ekskursijos Marmario regione

Vardas:
El. paštas:
Telefonas:
Jūsų užklausimas:
 
 
 
Užsisakykite naujienas el. paštu